Slanik gospođe Ane Biler
Pre stotinak godina, za plemićku porodicu Hohberg u dvorcu Firstenštajn radilo je oko 400 ljudi.
Pre stotinak godina, za plemićku porodicu Hohberg u dvorcu Firstenštajn radilo je oko 400 ljudi.
Ruski car Aleksandar (1777.-1825.) imao je dug i problematičan odnos sa svojim glavnim neprijateljem Napoleonom Bonapartom.
U Hrvatskoj se pojavila još jedna tvrdnja koja je zapalila čitav region, a ona glasi - Kosovski boj je najveća bitka u hrvatskoj istoriji, a Knez Lazar bio je vazal hrvatskog kralja.
Marksistički revolucionar i vođa kubanske gerile Ernesto Rafael Gevara de la Serna, poznatiji kao Če Gevara ili El Če, danas bi proslavio 94. rođendan.
Pisma lekara su otkrila da je Adolf Hitler bio hipohondar koji se plašio od upale grla, jer bi ga to posle sprečilo u pričanju.
Poznat i po nadimku Ujedinitelj, nakon formiranja Kraljevine SHS, venčanje kralja Aleksandra postalo je i ozbiljno državno pitanje.
Trovanje, davljenje, prinudno monašenje i proterivanje iz zemlje bile su u prošlosti često primenjivane metode za uklanjanje nezgodnih ili nepoželjnih žena iz vladarevog okruženja.
Jedna rođendanska proslava održana 1893. u Nemačkoj mogla je biti sasvim obična da na njoj nije bila neobična devojčica – Emi Neter.
Upravo tako počeće Mafaldina nesreća…
Kako je Jugoslavija prisvojila običaje i himnu "Sokolskog društva".
Hrvoje Klasić u serijalu "XX vek" objašnjava da su dva atentata bila presudna za nestanak Kraljevine Jugoslavije.
Maksimilijan Robespjer je rođen 6. maja 1758. godine u Arasu u Francuskoj.
Tog 9. maja engleska kruna je mogla završiti u rukama šarmantnog prevaranta sa irskim korenima.
Prošlo je preko 100 godina od njegove smrti, a Rasputin je i dalje jedna od najkontroverznijih ličnosti ruske istorije. Čak se i danas njegov život često sagledava kroz prizmu glasina i legendi.
Sastavljanje liste najpametnijih ljudi koji su ikada živeli zapravo uopšte nije pametno.