Kolorado na pobedu od prve titule od 2001.

Hokejaši Kolorado Avalanša poveli su sa 3:1 u seriji finala NHL.

Izvor:

Autor:

Oni su napravili brejk u Tampi i savladali domaći Lajtning rezultatom 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, 1:0) posle produžetka.

Ekipu iz Denvera jedna pobeda deli od osvajanja "Stenli kupa", a prvu priliku za overu titule imaće u noći izmedju petka i subote na domaćem ledu.

Tampa je dva puta vodila u regularnih 60 minuta pogocima Sirelija i Hedmana, ali su Mekinon i Koljano sačuvali goste u igri, da bi gol odluke u 13. minutu produžetka postigao Nazem Kadri.

Tampa je dvostruki uzastopni šampion NHL, dok je Kolorado dvaput bio prvak najjače hokejaške lige sveta - 1996. i 2001. godine.