Lester "pregazio" Notingem Forest u derbiju začelja

Fudbaleri Lestera su rezultatom 4:0 pobedili Notingem Forest u meču 9. kola engleske Premijer lige.

Izvor: SN

Ponedeljak, 03.10.2022.

22:55

Lester

Lester Siti je napokon došao do prve pobede u sezoni i to nad poslednjeplasiranim Notingem Forestom, a rezultat je bio ubedljiv – 4:0.

Lester je pobedu "overio" još u prvom poluvremenu kada su potpuno razbili rivala i posle samo završili započet posao posle četiri uzastopna poraza

Lester je poveo već u 25. minutu preko Džejmsa Medisona, da bi Džejmi Vardi samo dva minuta kasnije sjajno uposlio Harvija Barnsa i momci u plavim dresovima imali su vođstvo od 2:0 posle 27 minuta igre.

Nisu se tu zaustavili i do poluvremena vodili sa 3:0 zahvaljujući Džejmsu Medisonu koji u 35. minutu postiže svoj drugi gol i Lester sa širokim osmehom na licu odlazi u svlačionicu.

Po povratku na teren, situacija se nije promenila i Lester je nastavio da napada da bi Medison asistirao Daki u 73. minutu kada je kompletiran "poker" i ostvaren trijumf rezultatom 4:0.

Ovo je prva pobeda u sezoni za ekipu Lestera, koja je u dosadašnjem delu sezone primila čak 22 gola, a dala tek 14 i pre ovog trijumfa imala samo 1 bod i delila poslednje mesto na tabeli sa Notingem Forestom koji ima takođe 4 boda i gol razliku 6:21.