Izvor: LN

Nedelja, 02.10.2022.

14:00

EPA-EFE/GIUSEPPE LAMI

Milinković-Savić je u utakmici osmog kola Serije A postigao dva gola u pobedi nad Specijom 4:0 (2:0).

Srpski fudbaler je stigao do trećeg gola ove sezone u italijanskom prvenstvu, a uz to ima i pet asistencija.

Lacio je već u prvom poluvremenu "slomio" goste pogocima Zakanjija i Romanjolija u 12. i 24. minutu, a nakon što je Čiro Imobile promašio penal već u trećem.

Milinković-Savić je u drugih 45 minuta "overio" trijumf rimskog kluba sa dva pogotka.
Popularni SMS je prvi gol postigao u 61. minutu.

Sjajno se kretao, sačekao loptu na nekih deset metara od gola, a onda matirao rastrojenu odbranu gostiju.

Igrao se 62. minut i Rimljani su u tom trenutku poveli sa 3:0 i time rešili pitanje pobednika.
Drugi gol postigao je u prvom minutu nadoknade vremena na asistenciju Elseida Hisaja.

Milinković-Savić je dobio loptu na centru igrališta, povukao polukontru po levoj stran, odigrao dupli pas sa Hisajem koji ga je izbacio samog pred golmana Specije koga je rutinski matirao.

Lacio je zabeležio treću uzastopnu pobedu u Seriji A, na deobi je drugog mesta sa Atalantom i Milanom sa po 17 bodova, tri manje od lidera Napolija.