Danski teniser Holger Rune plasirao se u četvrtfinale turnira u Sofiji.

Izvor: Z.K.

Četvrtak, 29.09.2022.

16:25

Rune je posle 149 minuta igre bio bolji od 45. igrača sveta, Italijana Lorenca Sonega, 6:7 (1), 6:4, 6:3.

U početnom setu nije bilo brejka, iako su i jedan i drugi imali po jednu priliku, ali je zato Sonego odlično odigrao taj-brejk i dobio ga rezultatom 7:1.

Rune je zaigrao sigurnije u nastavku, uspeo je da u desetom gemu drugog seta napravi brejk za 6:4 i izjednači u meču.

U setu odluke, Rune je do brejka opet stigao u finišu za 5:3, da bi potom bez izgubljenog poena dobio gem kada je servirao za pobedu.

U narednom kolu Rune će igrati protiv Belorusa Ilje Ivaške, koji je u sredu pobedio Grigora Dimitrova, 6:3, 7:6 (3).

Dalje je prošao i Poljak Kamil Majhržak koji je pobedio Nemca Oskara Otea, 4:6, 6:2, 6:4.

I Nemac Jan-Lenard Štruf je u četvrtfinalu pošto je savladao Iga Umbera, 6:3, 6:1. Protivnik Štrufu u borbi za polufinače biće Italijan Lorenco Museti, četvrti nosilac turnira.

Turnir u Sofiji igra se za nagradni fond od 534.555 dolara.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.