Šaponjić umalo heroj, Birmančević nije dobio priliku da bude VIDEO

Fudbaleri Helsinkija, Fenerbahčea, Ciriha, Malmea i Olimpijakosa plasirali su se u plej-of za grupnu fazu Lige Evrope.

Izvor:

Četvrtak, 11.08.2022.

22:55

Prvo su to učinili Finci koji su nakon 2:0 u Mariboru dočekali istoimeni slovenački tim. Revanš meč je presudio Santeri Hostika golom u 54. minutu.

Srpski napadač Bojan Radulović je odigrao svih 90 minuta za Helsinki, ali se nije upisao u strelce kao u prvom meču.

Za to će ponovo imati priliku u skandinavskom derbiju sa Silkeborgom koji će odlučiti učesnika grupne faze Lige Evrope.
Istim putem je išao i turski Fenerbahče koji je iz Istanbula poeno ogromnih 3:0, pred gostovanje češkoj ekipi Slovačko.

Serdar Dursun je u 56. minutu doveo goste u prednost, ali je samo dva minuta kasnije Ondrej Šašinka postavio konačan rezultat i doneo makar bodove Češkoj na UEFA listi koeficijenata.

Naredni rival turskom predstavniku će biti Austrija iz Beča.
Švajcarski Cirih je imao najlakši posao protiv Linfilda koji je ukupnim rezultatom 5:0 poslao u kvalifikacije za Ligu konferencija.

U revanš meču je bilo 3:0, a golove su postizali kosovksi napadač i nekada velika nada Šalkea Donis Avdijaj u dva navrata, dok je konačan rezultat postavio hrvatski napadač Ivo Santini.

Cirih će u plej-ofu igrati sa škotskim Hartsom.
Švedski Malme je došao na duel sa Didelanžon nakon što su iz kvalifikacja za Ligu šampiona neočekivano eliminisani od litvanskog Žalgirisa.

Najgore je zbog toga prošao srpski duo, nakon što je trener ekipe MIloš Milojević otpušten, a krilni fudbaler Veljko Birmančević se preselio na klupu što je bio slučaj i na ovom meču za nekadašnjeg člana Čukaričkog.

I bez njega je Malme uspeo da odbranio 3:0 iz prvog meča i remijem 2:2 obezbedi prolaz dalje gde ih čeka turski Sivaspor.
U preostalom susretu Olimpijakos je prošao dalje proitv Slovana nakon velike drame i boljeg izvođenja penala.

Tokom regularnih 90 minuta je bilo 1:1 nakon golova Zinkernagela, odnosno Ivana Šaponjića koji je u četvrtom minutu nadoknade drugog poluvremena doneo produžetke slovačkoj ekipi.

I u produžecima je Kamara doveo grčkog predstavnika u vođstvo, ali je Grin još jednom izjednačio i doneo penale protivniku.

Ipak, tu ih je sreća napustila i promašaji Kučke i Čakvedazea su poslali Olimpijakos na Apolon u plej-ofu.
Kvalifikacije za Ligu Evrope, revanš meč trećeg kola (u zagradi rezultati prvog meča)

Helsinki* – Maribor 1:0 (2:0)