Siti odbranio titulu u Premijer ligi!

Fudbaleri Mančester sitija osvojili su osmi titulu prvaka pošto su posle velike drame i preokreta pobedili Aston Vilu sa 3:2 (0:1).

Izvor: Z.K.

Nedelja, 22.05.2022.

16:30

Totenhem je pobedom od 5:0 u Noriču obezbedio plasman u Ligu šampiona, Arsenal će u Ligu Evrope, baš kao i Mančester junajted, dok će Vest Hem u Ligu Konferencija.

Status premijerligaša izgubila je ekipa Barnlija.

Ne pamti se takav dan u Premijer ligi, toliko je to bilo popodne za infarkt, ali vredelo je videti svaki od poslednjih 90 minuta na deset stadiona.

Liverpul je, ispostavilo se, zabeležio pirovu pobedu kod kuće protiv Vulvsa od 2:1 (1:1), tako da Jirgenu Klopu ostaje uteha da pokušaju u finalu Lige šampiona 28. maja sa Realom.

Izgledalo je da će Liverpul uspeti da u poslednjim metrima sezone pretekne "građane", koji su 75 minuta bili na kolenima, Aston Vila je vodila sa 2:0 na Erihadu, a onda je usledilo - čudo u plavom.

Pet minuta je bilo potrebno da igrači Pepa Gvardiole dođu sebi postignu tri gola, dva Ilkaj Gundogan i jedan Rodri i da padnu sve nade "crvenih".

A počelo je užasno po Siti, posle odlične akcije po desnoj strani i centaršuta Dinja, na pravo mestu bio je Mati Keš koji je glavom matirao Edersona - 0:1.

Bez šuta u okvir gola u prvih 45 minuta, Siti nije imao čemu da se nada, pa su morali daleko bolje u nastavku.

Međutim, Aston Vila je u 69. minutu duplirala prednost preko Felipea Kutinja, i nije bilo druge nego da Siti navali iz sve snage.

I ne da im je uspelo, nego su napravili još jednu priču za istoriju.

Gundogan u 76. i 81, te Rodri u 78. minutu su pretvorili u prah i pepeo sve što su igrači Vile uradili dotle.
S druge strane, na Enfildu, igrao se treći minut kada je posle ispucavanja golmana, lopta posle pogrešne procene Konatea, došla do kaznenog prostora, Himenez je centrirao, a Pedro Neto poslao loptu u mrežu Liverpula za 0:1!

Opomena na vreme, Dijaz i Nabi Keita u 10. i 14. minutu imali su prilike da izjednače, ali je moglo bili lako i 0:2 da je Leon Dendonker bio precizniji u 18. minutu.

I onda u 24. minutu, Liverpul je izjednačio.

Tijago Alkantara je sjajno uposlio Sadija Manea, on je rutinski utrčao pred gol i zatresao mrežu za 1:1.

Mogli su gosti u 38. minutu i do novog vođstva, ali je Alison sjajno odbranio udarac Hvana.

U nastavku, Liverpul je uspeo da dođe do dva gola i pobede, strelci su bili Salah u 84. i Endi Robertson u 89. minutu, ali nije bilo slavlja na kraju, jer je Siti načinio neverovatan preokret kod kuće protiv Aston Vile i slavio sa 3:2. Premijer liga, 38. kolo:

Liverpul - Vulverhempton 3:1 (1:1)