Lacio obezbedio Ligu Evrope, povratak Fiorentine, šok za Atalantu

Fudbaleri Lacija izborili su plasman u grupnu fazu Lige Evrope, dok će Fiorentina igrati u Ligi konferencija.

Izvor: Z.K.

Subota, 21.05.2022.

22:50

To je epilog subotnjih večernjih mečeva u Seriji A, pošto je Lacio na svom stadionu odigrao 3:3 (2:2) sa Veronom, dok je Fiorentina slavila protiv Juventusa sa 1:0 (1:0).

Tako su se "ljubičasti" vratili u evropska takmičenja, prvi put posle sezone 2016/17.

Praznih šaka ostala je Atalanta koja je šokantno poražena kod kuće u Beorgamu protiv Empolija (0:1), pa je ostala i bez izlaska u Evropu.

Sergej Milinković-Savić je odigrao svih 90 minuta u dresu rimske ekipe, koja se prilično namučila sa Veronom, za koju meč nije imao rezultatskog značaja.

Gosti su bolje krenuli, veoma brzo stigli do dva gola viška pošto su Simeone u šestom i Lazanja udarcem sa velike distance u 14. minutu, bili precizni.
Bio je to signal za buđenje i Laciju nije trebalo mnogo da se osvesti od početnog šoka, jer je već u 16. minutu Žovan Kabral smanjio na 1:2.

Felipe Anderson je u 29. minutu odlično natrčao loptu i smestio je u levi donji ugao za 2:2.

Posle prilike Milinkovića-Savića u 62. minutu i kornera, na odbijenu loptu natrčao je Pedro i doneo vođstvo Laciju.

Međutim, u 76. minutu Martin Hongla je lepim golom doneo izjednačenje, 3:3.
U meču u Firenci, domaći tim je poveo u prvom minutu nadoknade vremena.

Tada je Alfred Dankan na asistenciju Bonaventure pogodio mrežu Stare Dame.