Norvežanin Kasper Rud pobednik je ATP turnira u Ženevi.

Izvor: Z.K.

Subota, 21.05.2022.

19:36

On je u finalu bio bolji od 79. igrača sveta, Portugalca Žoaa Souze, 7:6 (3), 4:6, 7:6 (1).

Bio je to veoma uzbudljiv i naporan meč koji je trajao tri sata i tri minuta, a više snage i koncentracije imao je osmi reket sveta kojem je ovo ujedno i osma titula u karijeri.

Na najbolji način je zaokružio nedelju i sada sa velikim ambicijama dolazi na drugi grend slem sezone, Rolan Garos, koji počinje u nedelju.

Rud u početnom setu na 5:3 nije iskoristio tri set lopte na servis protivnika, ali je šansu dočekao u taj-brejku koji je rešio u svoju korist sa 7:3.

Souza je uzvratio, brejk u petom gemu drugog seta bio mu je dovoljan da uskoro izjednači, 6:4.

Imao je Rud u setu odluke problema, gubio je sa 5:3, ali je sve vratio, došao do dve meč lopte na 6:5 i servis Portugalca.

Nije ih iskoristio, ali je zato u taj-brejku izgubio samo poen i stigao do pehara.

On je ove sezone već slavio na šljaci, bilo je to u Buenos Ajresu.