Štruf spasao Nemačku – dubl odlučuje o plasmanu u 1/2 finale

Teniska reprezentacija Nemačke izjednačila je rezultat na 1:1 u četvrtfinalnom duelu Dejvis kupa protiv Velike Britanije.

Izvor: MT

Utorak, 30.11.2021.

19:40

EPA-EFE/PHILIPP GUELLAND

Kameron Nori nije uspeo da potvrdi ukupnu pobedu svog tima i poražen je od Jana Lenarda Štrufa.

Trenutno 51. igrač sveta je slavio nad 12. posle tri seta i dva časa i dva minuta igre – 7:6(6), 3:6, 6:2.

Jedan drugom su u prvom setu po dva puta oduzimali servis, te je ovaj deo igre morao da bude odlučen posle taj-brejka.

Dobio ga je Nemac, ali je u šestom gemu II seta pretrpeo brejk, koji je bio dovoljan da Nori uvede meč u odlučujući set.

Bilo je mirno do polovine seta, ali je Štruf prvo u šestom, a onda u osmom oduzeo servis Noriju i na kraju stigao do trijumfa.

O plasmanu u polufinale odlučivaće dubl. Prijavljeni su Kravic i Puc sa jedne, odnosno Salizburi i Skupski sa druge strane.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.