Bajern razbio i Hofenhajm, Dortmund lako preskočio Bilefeld

Fudbaleri Bajerna sačuvali su prvo mesto Bundeslige pobedom nad Hofenhajmom ubedljivim rezultatom 4:0 (2:0).

Izvor: SS

Subota, 23.10.2021.

17:27

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Bavarci su, kao po običaju, od početka krenuli silovito ka golu rivala, a posle poništenog gola u 8. minutu, Serž Gnabri se ipak upisao u listu strelaca u 16.

Robert Levandovski je na ovoj utakmici promašio tri čista zicera, ali je i postigao prelep pogodak u 30. minutu.

Tomas Miler i on su bili u situaciji dva na dva, a onda se Poljak namestio na udarac sa preko 20 metara i fenomenalno pogodio.

Potom je tempo meča malo opao, a onda je u poslednjih 10 minuta palo još dva gola.

Najpre u 82. minutu je na 3:0 povisio Maksim Čupo-Moting, da bi u 87. Kinsgli Koman postavio konačan rezultat.

Borusija Dortmund je nastavila poteru za Bajernom, uprkos velikom broju povređenih igrača, uključujući i Erlinga Halanda.

Na gostovanju u Bilefeldu ekipi Arminije slavili su rezultatom 3:1 (2:0).

"Milioneri" su meč rešili u prvvom poluvremenu golovima Emrea Džana iz penala u 31. i Matsa Humelsa u 45. minutu.

Kasnije je Džud Belingem povisio na 3:0 u 72. minutu, da bi utešni gol za domaće iz penala postigao Fabijan Klos tri minuta pre kraja meča. Lajpcig se namučio protiv Grojter Firta iako je slavio trijumf rezultatom 4:1, pošto je posle prvih 45 minuta gubio.

U poslednjoj utakmici Frajburg je u gostima nadigrao Volfsburg rezultatom 2:0 golovima Lajnharta i Holera.