Španski teniser Karlos Alkaras plasirao se u četvrtinale turnira u Majamiju.

Tanjug/AP Photo/Marta Lavandier

On je posle jednog časa i 38 minuta igre bio bolji od Tomija Pola – 6:4, 6:4.

Polufinalista Australijan opena nije uspeo da naudi prvom teniseru sveta, u meču u kojem je imao jednu jedinu brejk loptu.

Sa druge strane, Alkaras ih je imao šest, iskoristio je dve, po jednu u svakom od setova.

Na vreme je lomio rivala i u prvom i u drugom periodu, te mu se na kraju i revanširao za poraz u Montrealu prošlog leta.

Alkaras će u četvrtinalu igrati protiv Tejlora Frica, koji je ranije danas izbacio Holgera Runea.

Karen Hačanov i Stefanos Cicipas su odigrali reprizu polufinala Melburna, s tim da je ovoga puta pobednik bio drugačiji.

Rus je odneo pobedu rezultatom 7:6 (4), 6:4, posle malo više od jednog i po časa tenisa.

Tokom prvog seta samo je Cicipas imao dve brejk lopte, tako da je on morao da bude rešen posle taj+-brejka.

Bilo je rezultatski neizvesno do rezultata 3:3, ali je onda Hačanov napravio seriju 4:1 i poveo sa 1-0 u setovima.

Grk je servis izgubio u petom gemu drugog seta. U sedmom je spasao jednu brejk loptu, ali do šanse za ribrejk nije stigao.

Hačanov će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz duela Fransisko Serundolo – Lorenco Sonego.