Lajović će na megdan Alkarasu, težak poraz Zvereva

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u treće kolo Mastersa u Majamiju.

Izvor: MT

Autor: MT

On je nastavio sa dobrim partijama, pobedivši Maksima Kresija rezultatom 6:4, 7:6 (2), posle jednog časa i 29 minuta igre.

Duci je potvrdio dobru formu, izbacio domaćeg predstavnika, samo dan nakon što je eliminisao i Endija Marija.

U prvom setu bio mu je dovoljan jedan brejk, dok je u drugom periodu, nakon razmene istih, morao da se igraj taj-brejk.

Lajović je od rezultata 2:2 napravio seriju od pet poena i ostvario veliku pobedu.

Naredni rival biće mu Karlos Alkaras, koji je posle dva seta izbacio Fakunda Bagnisa.

Protekle večeri, Saša Zverev je doživeo težak poraz od Tara Danijela rezultatom 6:0, 6:4.

Nemački teniser je i dalje u procesu povratka posle teške povrede i operacije zgloba, a u susretu protiv Japanca nije imao nikakve šanse.

Naročito loš bio je prvi set, u kojem nije osvojio niti jedan gem, a meč je bio gotovo posle samo 73 minuta.

Inače, dalje je prošao Kasper Rud, koji je pobedio Ilju Ivašku sa 6:2, 6:3, dok je Holger Rune izbacio Martona Fučoviča sa 6:3, 7:5.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.