Rukomet

Petak, 28.01.2022.

19:50

Šok za nadmene Dance – Španija ide po odbranu titule!

Rukometaši Španije pobedili su Dansku 29:25 (13:14) i plasirali se u finale Evropskog prvenstva u Budimpešti.

Izvor: MS

Autor: MS

AP Photo/Anna Szilagyi/Tanjug

Danska, koju su iz Španije optužili da su je upravo birali tog rivala, ostala je bez viđenog zlata kao najzvučniji tim turnira.

Posle poraza od Francuske, u meču u kojem su odmarali glavne zvezde, šok im je naneo branilac titule i otišao u borbu za zlato, a prvi favorit turnira će morati po bronzu.

Drugo polufinale je na programu od 20.45, pa ćemo videti gde će otići Francuska i Švedska.

Španci su taktički perfektno spremili meč, odnosno selektor Valeri Ribera, pa je tako odsekao Matijasa Gidsela, igrača koji je do ovog meča imao samo jedan promašaj, a na ovom tri.

Jurila je "furija" i četiri razlike, u prvom poluvremenu, ali su otišli na odmor sa minus dva, a onda bili nadmoćniji u nastavku.

Danska je bila neprepoznatljiva u napadu, razbranio se golman Gonsalo Peres de Vargas sa 14 odbrana, a na krilu je blistao Abeljo Gomes sa 11 golova.

Pratio ga je Đoan Kaneljas sa sedam, dok su po tri pogotka dali Treho Figerass i Marselo Kasado.

Na drugoj strani Mikel Hansen je imao osam, Landin Jakobsen četiri, a po tri Gidsen i Magnus Saugstrup.