Rukometaši Zagreba nastavili su crni niz u EHF Ligi šampiona.

Izvor: B92

Autor:B92

Poraženi su u petom kolu od norveškog Elveruma 30:25 (15:10).

To je četvrti poraz hrvatskog šampiona ove sezone, od tima koji je nedavno izborio remi u Zagrebu (27:27).

Zagrebu je ovo 19. uzastopni meč u LŠ, to je serija koja traje skoro dve godine, od februara 2020. i trijumfa nad danskim Olborgom (31:30).

Hrvatski tim nijednom nije vodio protiv Norvežana, a iako je u prvom poluvremenu tri puta imao izjednačenje, na odmor je otišao sa pet golova zaostatka (15:10).

U nastavku je domaćin povećavao prednost i do sedam golova razlike, da bi na kraju slavio sa pet.

Zagreb je predvodio Davor Čavar sa pet golova, dok je najefikasniji u norveškoj ekipi bio Simen Petersen sa šest.

Zagreb je posle pet kola pretposljednji, sedmi u Grupi A s jednim osvojenim bodom, a iza njih je samo Meškov, koji je bez bodova.

U nastavak takmičenja prolazi šest prvoplasiranih ekipa iz grupe.