Rodžer Federer je sa 3-1 ( 2:6, 6:2, 6:7, 6:2 ) savladao Marina Čilića.

KRAJ
2:6, 6:2, 6:7, 2:4 – Čilić uzeo gem
Uspeo je Marin da osvoji servis gem na 2:4
2:6, 6:2, 6:7, 1:4 – Federer pred pobedom
Ubedjivu prednost ima Rodžer Federer sada i pred plasmanom je u treće kolo. Čilić se, čini se, predao
2:6, 6:2, 6:7, 1:2
Zadovoljan je Federer i to se vidi po njegovom govoru tela. Sigurnom igrom do 2:1 i 2-1
2:6, 6:2, 6:7, 0:1 – Siguran start
Još jedan napet gem je iza nas, a ovaj je Rodžer prisvojio posle velike drame. Čini se da Švajcarac kruzira ka pobedi
2:6, 6:2, 6:6 – Idemo u taj-brejk
Kakav meč! Po tri servis gema sa nulom, šest gemova u kojim protivnik nije osvojio poen! Šta rade Federer i Čilić...
2:6, 6:2, 5:5 – Drama
Sada nema brejka, bore se Federer i Čilić za svak poen kao da je poslednji i trenutni rezultat je 5:5 nakon odličnog servis gema Rodžera Federera.
2:6, 6:2, 4:3 – Brejk
Čilić ponovo vodi!
2:6, 6:2, 2:3 – Čilić ne da brejk
Imao je Federer tri brejk lopte u ovom gemu, ali nije uspeo da iskoristi nijednu i onda posle zaista duge razmene udaraca Čilić uzima svoj drugi gem
2:6, 6:2, 1:3
Potvrđen brejk, Federer osvaja tri gema u nizu
2:6, 6:2, 1:2
Federer pravi brejk. Rizikovao je Čilić i ovoga puta mu se to nije isplatilo, a Federer iskusno stiče prednost od 2:1 baš kao u prvom setu
2:6, 6:2, 1:0
Marin Čilić treći put zaredom osvaja prvi gem
2:6, 6:2 – Sjajni Čilić
Marin Čilić je uzvratio Federeru istom merom. Dva brejka u setu i trijumf rezultatom 6:2, napeto je!
2:6, 5:2 – Čilić pred osvajanjem drugog seta
Publika je čitava na strani Federera, ali Čiliću to ne smeta, samo mu gem fali da osvoji drugi set
2:6, 4:2 – Shvatio je Federer
Problem je da se Čilić odlepi, što Rodžer nije dozvolio i osvojio još jedan gem na svom servisu
2:6, 4:1 – Čuva prednost Čilić
Opomena za Federera u svakom smislu. Razigrao se sjajni Marin Čilić i vodi sa 4:1 u drugom setu
Opomenut Federer
Buni se Rodžer, smatra da nije odugovlačenje već da ne može da dođe do peškira
2:6, 3:1 – Smanjio Federer
I ovaj gem je bio napet i dugačak i malo je falilo da Čilić dođe do duplog brejka, ali Federer nije dozvolio
2:6, 3:0 – Probudio se Čilić
Velikih 3:0 u gemovima u drugom setu za Marina Čilića.
2:6, 2:0 – Sjajan početak
Nakon osvojenog prvog gema evo odmah i brejka za Marina Čilića, 2:0 vodi Hrvat
2:6, 1:0 – Vodi Čilić
Uspeo je Čilić da osvoji prvi gem, baš kao u prvom setu. Samo je tu bila jedna razlika što je ovo bio maratonski gem, a u prvom setu je Čilić prilično lako prisvojio gem broj jedan
2:6 – Federeru prvi set
Pola sata tenisa i odmah Rodžer Federer osvaja prvi set. Dva brejka i samo dva prepuštena gema Hrvatu u prvom setu, zaista dominantan početak.
1:5 – Šta radi Federer
Odličan servis još jednom i čekamo potvrdu da je Rodžer dobio prvi set. Ogromna prednost
1:4 – Čilić častio Federera
Iz greške u grešku ide Marin Čilić. Federer osvaja još jedan lak gem i ima velikih 4:1 prednosti i dupli brejk
1:3 – "Moćni" Federer
Tri gema zaredom osvaja Rodžer Federer na Šatrijeu. Publika je oduševljena njegovom igrom, a Čilić nastasvlja da propušta prilike
1:2 – Brejk
Rodžer Federer je maločas spasio brejk, a sada je uspeo i da ga osvoji. Čilić je propustio svoju šansu, ostao u grču i sada Federer vodi sa 2:1
1:1 – Čilić bez brejka, izjednačio Federer
Rodžer je brzo došao do 40:0 i činilo se da će uzvratiti istom merom, a onda Marin osvaja četiri poena u nizu i stiže do brejk lopte, što je Federer sprečio i izjednačio u prvom setu.
1:0 – Čilić sa nulom
Bez izgubljenog poena Čilić osvaja prvi gem. Odličan start koji je potvrđen asom