1. kolo: Basilašvili – Lajović 3-1 (6:4, 6:3, 0:6, 6:2)

Srpski teniser Dušan Lajović na startu Rolan Garosa poražen je od Nikolasa Basilašvilija iz Gruzije.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti dešavanja na terenu broj 9 gde se sastaju 31. teniser sveta Nikolas Basilašvili i 39. igrač planete Dušan Lajović.
6:4, 6:3, 0:4 – Još jedan brejk potvrđen
Kakva igra srpskog tenisera! Basilašvili bez šansi!
6:4, 6:3, 0:3 – Snažan početak Lajovića
Dušan Lajović je u nizu osvojio tri gema za vrlo kratko vreme i čini se da će ovaj set pripasti njemu, osim ako se nešto nepredviđeno ne dogodi. Dupli brejk na startu trećeg seta.
6:4, 6:3 – Basilašvili ubedljiv
Dva seta zaostatka za Lajovića, biće ovo teško za njega
6:4, 5:3 – Lajović na pragu da izgubi drugi set
Imao je Dušan vođstvo od 30:0 u ovom gemu ali je to prokockao i umesto izjednačenja servira za ostanak u setu
6:4, 3:2 – Lajović pokušava da drži korak
Ne deluje sjajno po srpskog tenisera, ali barem uspeva da ostane u igri u drugom setu. Nakon dopuštenog brejka i zaostatka od 3:1 uspeo je na svom servisu da smanji na 3:2, biće zanimljivo
1:1 – Lajović propustio brejk šansu
Lajović, baš kao u prvom setu, prvi stiže do brejk lopte.

Nije je pretvorio u gem, Basilašvili je uspeo da se izvuče.
6:4 – Set za Basilašvilija
Vratio se gruzijski teniser sa 1:4, napravio dva brejka zaredom i na kraju, posle 40 minuta igre, osvojio prvi set, 6:4.
3:4 – Festival brejkova
Ponovo je Duci dopustio da mu protivnik oduzme servis.
1:4 – Lajović opet ima prednost brejka
Revija brejkova se nastavlja.

Duci nakon što je dopustio ribrejk, ponovo je oduzeo servis rivalu.
1:2 – Ribrejk
Imao je Duci nekoliko gem lopti, međutim, igralo se na razlike i Basilašvili je stigao do svoje prve brejk lopte, koju je iskoristio.
0:2 – Brejk Ducija na startu!
Lajović je manje-više sigurno osvojio svoj prvi gem, a onda u narednom, na servis rivala, stigao do tri vezane brejk šanse.

Iskoristio je prvu i stekao lepu prednost za nastavak uvodnog seta.