1/8 finala: Maroko – Španija 3:0p; Portugal – Švajcarska 6:1

Maroko je na penale 3:0 (0:0, 0:0) eliminisao Španiju, dok je Portugal pobedio Švajcarsku sa 6:1 (2:0).

Dobro došli!
Zajedno ćemo ispratiti poslednja dva meča osmine finala Mundijala.

Od 16.00 igraju Maroko i Španija, dok se od 20.00 sastaju Portugal i Švajcarska.
Meč je završen!
Velika pobeda Portugala, 6:1 (2:0).

Fantastična partija za kraj okršaja u osmini finala.
I taj poslednji gol
90+2' Goooool
Rafael Leao, gol za 6:1!

Odličan udarac u dalji ugao, Zomer je sve ispratio pogledom!

Četiri minuta
Toliko će se igrati još...
87' Izlazi i Bruno
Menja Santos još jednog igrača. Umesto Bruna Fernandeša, na terenu je Rafael Leao.
84' Ništa od gola Ronalda
Ronaldo u dubokom ofsajdu, ne vredi gol koji je postigao!
81' Ušao Neves
Umesto Bernarda Silve na terenu je Ruben Neves.
80' Pokušaj Emboloa
POlumakazice sa ivice kaznenog prostora - lepo je sve to zamislio Embolo, za malo je bio neprecizan.
79' Mirno na tribinama
Sve je ovde rešeno, pitanje je samo uz koji krajnji rezultat...
74' Trostruka izmena
Umesto Gonsala Ramosa, Otavija i Feliksa u igri su Orta, Vitinja i Kristijano Ronaldo!
72' Huk sa tribina
Navijači traže da uđe Kristijano Ronaldo. Čuje se veliki huk sa tribina...Santoš je rešio da ga uvede.
Het-trik Ramosa, gol za 5:1
70' Umalo i Bruno!
Divna akcija Portugala, zakasnio je za malo Bruno Fernandeš, ostaje 5:1!
67' Goooool!
Het trik Gonsala Ramosa!

Iz blizine mu je ostalo samo da loptu ubaci u praznu mrežu!

66' Nova izmena
Jakin vrši četvrtu izmenu. Ušao je Okafor umesto Vargasa.
65' Šaćiri je malo nervozan...
Maločas umalo nije dobio žuti kartin, sad je u frustraciji šutirao visoko preko gola...
Gol Akanđija
60' Još dve izmene
Švajcarci su od 54. minuta uveli dvojicu novih igrača, Seferovića i Zakariju.

Izašli su Frojler i Sov.
Četvrti gol Portugala
58' Gooooool!
Manuel Akanđi posle kornera uspeva da smanji na 4:1!

Na drugoj stativi bio je sam, lako je ubacio loptu u mrežu.

56' Goooooool!
Šta radi Portugal! Nova kontra, sjajna akcija, Rafael Gereiro je poslao loptu pod prečku za 4:0!

Treći gol Portugalaca
51' Goooooool!
Centaršut Dioga Daloa, pravo u peterac, tu je bio Gonsalo Ramos, lako je poslao loptu u mrežu!

Portugal vodi sa 3:0!

46' Izmena kod Švajcaraca
Umesto "požutelog" Fabijana Šara, u drugom poluvremenu igraće Eraj Komert.
Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog dela
Završeno je prvo poluvreme, zaslužena prednost Portugala, 2:0.
Još četiri minuta
Toliko će se igrati još u prvom delu meča na Lusail stadionu.
43' Zomer spasao gol!
Nova velika šansa za Portugal!

Ramos je bio oči u oči sa golmanom Švajcarske, šutirao je levom nogom, ali Zomer je vrhom prstiju uspeo da odbije loptu u korner.
38' Šansa za Frojlera!
Velika prilika za Švajcarsku.

Posle centaršuta Edmilsona Fernandesa sa desne strane, Kosta je loše odbio loptu, pravo na glavu Frojlera, koji nije uspeo sa svega tri metra da ubaci loptu u gol.

Reagovala je odbrana Portugala i otklonila opasnost.
Gol Pepea
33' Gooooool!
Pepe, Portugal vodi sa 2:0! Osmi gol u dresu reprezentacije na 132. meču.

Posle kornera koji je izveo Bruno, bio je najviši u skoku, nadskočio je sve i glavom zakucao loptu u mrežu Švajcarske!

32' Umalo autogol!
Žoao Feliks je centrirao pred gol sa leve strane, zahvatio je glavom loptu Fabijan Šer, umalo da postigne autogol! Od svega samo korner za Portugal.
30' Šaćiri, za malo!
Prekid je izveo Đerdan Šaćiri, lukavo je tukao preko živog zida, za nekih desetak centimetara je promašio!
28' Embolo kao tenk
Nemoguće je zaustaviti Brila Emboloa kada krene u prodor. Dijas ga je vukao sa leđa, ali je sudija propustio priliku da mu pokaže žuti karton.
22' Udarac Ramosa
Novi brz protivnapad Portugala, lopta je došla do strelca vodećeg gola, Gonsala Ramosa.

Usledio je udarac sa 18 metara, ali je Zomer opet bio siguran.
21' Otavio, Zomer brani
Odlina kacija Portugalaca, lopta se na ivicu kaznenog prostora odbila do Otavija koji je šutirao, ali pravo u ruke Jana Zomera.
Pogodak Ramosa
17' Gooooool!
Portugal vodi!

Strelac je Gonsalo Ramos!

Igrač Benfike je dobio loptu u kaznenom prostoru, šutirao je snažno pod prečku!

16' Prodor Silve
Pokušao je solo prodorom Bernardo Silva! U posledni čas je zaustavljen.
12' Kreće Portugal
Čini se da Portugalci kreću aktivnije ka golu protivnika.
8' Miran period
Ne dešava se ništa značajnije, reklo bi se da i jedni i drugi opipavaju puls protivnika.
3' Lakat u bradu
Riben Dijas je laktom udario u bradu Brila Embola. Nema ni žutog kartona!
Meč je počeo!
Uskoro kreće meč
Igrači su na terenu, intoniraju se himne.
A Švajcarci...
I Džaka i Šaćiri su u timu.

Džaku su ovih dana kritikovali čak i švajcarski mediji, jasno je i zašto.
Šta navijači poručuju Ronaldu?

A bilo je tu i sukoba...
Šta je selektor Portugala rekao pred ovaj duel, vezano za Ronalda, otkriva i otkuda danas ovakav potez.
Iznenađenje? Ne
Ronaldo je slabo igrao ove sezone, kako za sada već bivši klub, Mančester junajted, tako i za reprezentaciju.

I Santoš nije imao kud, osim da ga ostavi na klupi.

Ronaldo ne počinje jedan meč na velikom turniru prvi put od 2008. godine!
Santoš ispunio želju Portugalcima - Ronaldo na klupi!
Selektor Portugala Santoš izašao je u susret sunarodnicima.

U anketi jednog sajta proteklih dana bilo je pitanje da li Kristijano Ronaldo treba da igra u startnih 11 protiv Švajcarske.

Čak 70 odsto je glasalo da on bude na klupi i Santoš im je ispunio želju!

Dakle, portugal kreće u meč sa Kristijanom među rezervama.
Završen je jedan, čeka nas drugi meč dana
Posle duela Maroka i Španije i penala, očekuje nas poslednji duel osmine finala, Portugal - Švajcarska.
Hakimi!!!!!! Maroko je u četvrtfinalu
Brani Bunu - Španci su na kolenima!
Pročitao je Bunu gde će Buskets šutirati i rutinski zaustavio njegov udarac.
Brani Simon - tinja nada "crvene furije"
Odbrana Bunua, Španci su pred ispadanjem!
Rutinski je Bunu zaustavio udarac Solera, Monako pred plasmanom dalje!
Ziješ pogađa po sredini gola, Maroko vodi sa 2:0!
Španci su u problemu
Sarabija pogađa stativu - erupcija oduševljenja navijača Maroka!
Sabiri pogađa prvi penal - Maroko vodi sa 1:0!
Prevario je Sabiri golmana i šutnuo u suprotnu stranu.
123' Stativa
Došla je lopta do Sarabije, čiji je šut/centaršut završio na stativi Marokanaca.

Gledaćemo penale!
Igraće se još tri minuta u drugom produžetku
115' Neverovatno šta radi Šedira
Izbio je Šedira sam pred golmana, ali je zbog zakasnele reakcije bio sustignut od strane čuvara.

Neverovatno kakvu priliku propušta Maroko
104' Fantastičnu priliku ne koristi Šedira!
Propustio je fudbaler Maroka možda i najbolju priliku na meču.

Našao se Šedira u perfektnoj poziciji, šutirao, ali je njegov udarac uspeo da zaustavi Simon.
103' Udarac Rodrija
Pokušao je Rodri udarcem iz daljine da ugrozi gol Bona, ali lopta odlazi daleko preko gola.
98' Oprezna igra obe reprezentacije
Ne žele da rizikuju preterano Marokanci i Španci, pa je meč nastavljen u sličnom ritmu u kakvom smo ga gledali tokom prvih 90 minuta.
95' Oprezan je bio Bono
Dani Olmo je prevario sve kada je umesto centaršuta uputio udarac ka golu Bona u 95. minutu.

Golman Maroka je bio koncentrisan, te mirno otklonio opasnost.

Idemo u produžetke.
90' Igraće se još pet minuta
86' Izmene u ekipi Maroka
Teren su napustili Amalah, En-Nesiri, Mazraui i Ože, dok su u igru ušli Kedira, Sabiri, Alah i El Jamik.
86' Udarac Kedire!
Imao je priliku Kedira da dovede Maroko u vođstvo, ali je njegov udarac odbranio Simon.

Sve veći pritisak vrši reprezentacija Maroka.
82' Prilika za Moratu!
Sjajno je Niko Vilijams proigrao Moratu, koji je snažno šutirao iz gotovo "mrtvog" ugla.

Lopta je prošla pored stative, ali nijedan saigrač nije bio blizu da je smesti u mrežu Maroka.
78' Katastrofalan pokušaj Olma
Šutirao je Olmo sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla daleko, daleko preko gola protivnika...

Fudbalska uspavanka je u toku...
76' Izmena u reprezentaciji Španije
Iz igre izlazi Feran Tores, a na terenu je Niko Vilijams.
69' Odnos snaga se ne menja
Španci nastavljaju da čuvaju loptu, ali istovremeno deluju potpuno bezopasno po gol rivala.
55' Prva prilika u drugom poluvremenu
Šutirao je Dani Olmo iz izuzetno teške pozicije, ali je Bono pročitao njegovu nameru i rutinski zaustavio udarac.

42' Maroko propušta dobru šansu!
Došla je lopta do Bufala koji je sjajno "zalomio" rivala, te centrirao za Najefa, čiji je udarac glavom završio preko gola.

Završnih nekoliko minuta prvog poluvremena je definitivno u znaku reprezentacije Maroka.
32' Dobru priliku propušta Mazraui!
Otvorio se prostor Mazrauiju da sa 20tak metara šutne ka golu Simona, ali njegov udarac nije predstavljao problem za čuvara mreže "crvene furije".
26' Prva velika prilika za Španiju
Sjajno se u prostor ubacio Asensio, primio loptu, a zatim pogodio spoljni deo mreže Maroka.
25' Odmeravaju se snage
Posle prvih 25 minuta stiče se utisak da su Marokanci svesno prepustili posed Špancima, dok oni vrebaju iz kontre.

Za sada Španija ne deluje preterano opasno po gol rivala.
12' Prilika za Hakimija
Imao je Maroko sjajnu priliku da povede iz slobodnog udarca, ali je udarac Hakimija završio preko gola.

Udaljenost je bila oko 20 metara.
5' Španci kontrolišu posed
Strpljivo je "crvena furija" pristupila meču, što se oslikava i u posedu lopte.