Grupa A: Holandija – Katar 2:0, Ekvador – Senegal 1:2

U poslednjem kolu A grupe Senegal je pobedio Ekvador sa 2:1 (1:0), a Holandija domaćina, tim Katara sa 2:0 (1:0).

Kaisedo 68 - Sar 44p, Kulibali 70
  ECU   SEN
  1 : 2
To je sve u A grupi!
Završeno je takmičenje u A grupi, koja se ukršta u osmini finala sa B grupom.

Holandija je prva, Senegal drugi.

Nekako je utisak da su najviše pokazali.
Kraj meča!
Senegal je prošao dalje kao drugi u grupi!

Pobedili su Ekvador sa 2:1 (1:0).
90+4 Još dva minuta
Toliko je još vremena za Ekvador.
Gotov meč Holandije
Holanđani su prvi u grupi, pobedili si Katar sa 2:0!
90+2 Prečka!
Stivena Berghujsa baš neće, poništen mu je gol, a sada je pogodio i prečku!
88' Galindez brani
Novi šut Senegalaca ka golu Ekvadora, Galindez hvata loptu iz drugog pokušaja.

83' Umalo 1:3
Bulaje Dija je imao novu šansu za Senegal. Nejasno je kako je promašio iz rte blizine.

Lako je Senegal mogao do trećeg gola.
80' Šansa za Katar
Nopert je opet sjajno odbranio, šansu je imao Homam Ahmed.
Kakvo je stanje?
Posle ovih rezultata, stanje je sledeće:

76' Šansa za Ekvador
Gonzalo Plata je imao šansu za Ekvador!

Šut sa 11 metara, pravo u ruke Eduara Mendija!
Drugi gol Senegala
Gol Ekvadora
70' Goooool!
Senegal opet vodi!

Kalidu Kulibali je strelac!

68' Goooool!
Ekvador je izjednačio!

Strelac je Moizes Kaisedo.

Posle prekida lopta se odbila od Kaiseda, nije mogao ništa golman Senegala.

69' Ipak, poništen gol Holandije
Sudije su videle igranje rukom igrača Holandije u akciji koja je prethodila golu i on je poništen.

Stiven Berghujs se uzalud radovao.
68' Gooooool!
Holandija vodi sa 3:0!

66' Menjaju i Holanđani
Stiven Berghujs je zamenio Dejvija Klasena, dok je umesto Depaja na terenu Vinsent Jansen.
64' Tri izmene u Kataru
Trostruka izmena u Kataru.

Izašli su Almoez Ali, Hasan Al Hajdos i Omer Madibo, a na terenu su Mohamad Muntari, Ali Asadala i Karim Budijaf.
63' Katar želi gol
Poslednji je meč domaćina na turniru, odavno su izgubili šanse da prođu dalje, ali žele bar gol na oproštaju.

Ne može se osporiti da se trude, pokušavaju probojima po boku, ali im za sada ne uspeva da dođu u šansu.
59' Holanđani ne staju
Pokušao je Dejvi Klasen da pronađe nekog od igrača pred golom, u poslednji čas su igrači Katara reagovali i otklonili opasnost.
53' Mirni Senegalci
Senegal prepušta loptu Ekvadoru, ne moraju sada da jure gol.

Ekvadorci za sada deluju bezopasno, Valensija očigledno oseća posledice povrede, nije danas tako eksplozivan kao u prva dva meča.
Gol De Jonga
49' Goooool!
Holandija vodi 2:0! Strelac je Frenki de Jong!

Odlično je reagovao na odbijenu loptu posle šanse u kojoj je bio Memfis Depaj, ostalo mu je da je samo ubaci u mrežu iz neposredne blizine.

46' Dve izmene u Ekvadoru
Imamo dva nova igrača u timu Ekvadora.

Umesto Grueza i Franka na terenu su Sifuentes i Sarmijento.
Počelo je drugo poluvreme
Krenula je lopta sa centra na obe utakmice u A grupi.
Gakpo ušao u istoriju
Poluvreme i na meču Senagala i Ekvadora
Poluvreme i na Kalifa stadionu, Senegal vodi protiv Ekvadora sa 1:0.

Kraj prvog dela na meču Holanđana i Katara
Holandija na poluvremenu vodi protiv Katara sa 1:0.
45+2' Nova šansa za Senegal
Ndijae se spetljao pred golom Ekvadora.

Bila je to odlična prilika da afrički tim povede sa 2:0.
Gol Sara sa penala
44' Goooool!
Ismaila Sara pogađa sa bele tačke, sigurna realizacija, Senegal vodi!
42' Penal za Senegal!
Inkapie je naeteo na Ismailu Sara, sudija Klemon Turpan je dosudio penal za Senegalce.

38' Bolji Senegalci
Senegal je uputio već deset udaraca ka golu Ekvadora. Bliži su golu, ali nema tog završnog udarca.
37' Pate Sis, ništa od gola
Nova pretnja Senegalaca golu Ekvadora.

Posle prekida sa desne strane, Pate Sis je bio najviši u skoku, lopta za malo odlazi iznad prečke!
Vodeći gol Holandije
29' Pokušaj Katara
Ismael Mohamad je šutirao sa ivice kaznenog prostora, dobra odbrana golmana Holandije, Noperta!
26' Goooool!
Holandija vodi, strelac je Gakpo!

Precizan udarac sa 15 metara, u donji levi ugao, golman nije mogao ništa.

Njegov treći gol na šampionatu!

25' Mirniji period
Na oba meča još nema golova. Senegal za sada bolji od Ekvadora, Holandija od Katara. Ipak, mreže miruju na obe utakmice.
19' I Klasen se ne snalazi
Novi pokušaj Holanđana, posle centaršuta sa desne strane, Dejvi Klasen nije najbolje zahvatio loptu glavom.
14' I Depaj promašuje
Istovremeno, prilika na meču Holandije i Katara.

Ponovo je Memfis Depaj mogao da savlada golmana Katara, ali je šutirao preko prečke.
14' Valensija se budi
Najveća pretnja po gol Senegala je, logično, Ener Valensija.

Pre dva minuta je oprobao šut, sada nije uspeo da dođe do lopte u petercu, dobro se snašla odbrana Senegala.
8' Zicer za Senegalce!
Bulaj Dija se sada obrukao!

Kakva je to bila šansa, našao se pred golom Ekvadora, na nekih pet-šest metara, neshvatljivo je kako nije pogodio!

4' Blind u šansi
Nova prilika na meču Holandije i Katara.

Sada je Dejli Blind šutirao, po sredini gola, ali pravo u ruke golmana Katara.
3' Šansa za Senegal!
Divnu priliku imao je Idrisa Gej za Senegal!

Šutirao je sa desetak metara, za malo je bio neprecizan. Ovo je morao biti gol.
1' Pokušaj Depaja
Holanđani su na meču sa Katarom prvi pripretili, preko Memfisa Depaja. Loše je šutirao.
Mečevi su počeli!
Počeli su mečevi, očekujemo rasplet u A grupi na Mundijalu u Kataru!
Ko je rekao "šampioni"?
Holanđanima je i bod protiv Katara dovoljan da prođu dalje, ali Van Gal stvari gleda drugačije. "Uvek bi trebalo imati definisan cilj, znati zašto ste tu gde ste. Ako kažete, dovoljan je plasman u osminu finala, četvrtfinale, tako se ne radi. Ispravno je da mislite da bi trebalo da budete šampion. Nikad nisam rekao da ćemo biti prvaci, nego da to možemo", kaže selektor Holandije.
Odličan niz "lala"
Holandija je pod komandom Luja van Gala neporažena na čak 17 mečeva.

Odličan niz rezultata.
Valensija se oporavio
Dobra vest za Ekvador je da je najbolji igrač ovog tima, kapiten Ener Valensija, spreman za duel sa Senegalom.

Na protekloj utakmici se žalio na nelagodu u predelu kolena, ali čini se da je sve u redu.