Sve je završeno, Španija i Nemačka su posle odlične utakmice osvojili po bod.

Odlična akcija Nemaca, umalo da u poslednjem napadu dođu do gola!
Igraće se još šest minuta na stadionu u Al Koru.
87' Nova izmena
Umesto Rauma u igri je Šloterbek.
Gol Filkruga
84' Izmena kod Nemaca
Izlazi Serž Gnabri, a na terenu je Hofman.
83' Gooooool!
Nemci su izjednačili!

Filkrig je pogodio mrežu Simona, sada je 1:1.

Njegov drugi gol u dresu Nemačke na trećoj utakmici.

82' Izlazi Alba
Umesto Đordija Albe, koji je odigrao odličnu partiju, ušao je Alehandro Balde.
78' Sve manje vremena za Nemce
Da li je Nemačka pred drugim porazom na ovom Mundijalu, trećem uzastopnom?

Neuspeh teoretski ne znači i kraj, ali...
Nestvaran promašaj
73' Dve šanse Nemaca!
Niklas Filkrug je bio u petercu Španija, posle centaršuta Musijale nije se snašao!

U nastavku akcije, Musijala je bio sam pred Simonom, pogodio ga je u ruku, nestvaran promašaj.

Šta su sada Nemci promašili!
70' Menja i Flik
Nema više vremena, Hansi Flik šalje trojicu novih igrača na teren.

Izašli su Gundogan, Tomas MIler i Kerer, a ušli su Liroj Sane, Niklas Fulkrug i Lukas Klosterman.
66' Enrike menja još dvojicu
Dupla izmena kod Španaca - Niko Vilijams je ušao umesto Gavija, a Koke je zamenio Asensija.
65' Loš šut Asensija
Pokušao je igrač Reala sa distance, ali više je to bilo u ragbi stilu...
Gol Morate
62' Goooool!
Španija vodi, strelac je Alvaro Morata!

Brza akcija Španije, Alba ga je sjajno pronašao pred golo, napadač Atletika je vešto bocnuo loptu i skrenuo je u mrežu Nojera!

Odbrana Simona
60' Žuti i Kimihu
Još jedan igrač Nemačke je upisan, igrač Bajerna, Josua Kimih.

Kao da je nervozan zbog maločas neiskorišćene prilike.
58' Žuti za Gorecku
Prekršaj Leona Gorecke nad Asensijom, ne oprašta to Makeli, pokazao mu je žuti karton.
56' Velika šansa za Nemce!
Simon je spasao mrežu Španije!

Gundogan je sjajno proigrao KImiha, usledio je udarac sa 13 metara, ali se golman Španije bacio i zaustavio loptu koja je išla ka desnom donjem uglu!

54' Izmena kod Španaca
Prva izmena danas, i to kod Španaca. Umesto Ferana Toresa ulazi Alvaro Morata.
53' Visok presing
Pokušavaju Nemci visokim presingom brzo da dođu do lopte, ali se Španci vešto oslobađaju iste.
50' Agilniji Nemci
Pokušavaju Nemci da dođu do šanse, ali ne ide im.

Miler je već pre minut dva bio u ofsajd zamci, i dalje je jedini u napadu Nemačke.
Počelo je drugo poluvreme
Nema izmena u ekipama, krenuo je drugi deo utakmice.
Kraj prvog dela
Dobar meč za sada, nekoliko šansi, poništen gol Nemačke...

Očekujemo dosta uzbuđenja i u nastavku.
Kraća nadoknada
Za razliku od nekih ranijih mečeva ovde u Kataru, samo dva minuta produžetka.
Poništen gol Ridigera
44' Požuteo i Buskets
Faul nad MUsijalom, Busket je upisan u beležnicu sudije Makelija.
39' Poništen gol Nemcima!
Ridiger je postigao gol za Nemce, odličan udarac glavom, ali je za malo bio u ofsajdu!

Brzo je reagovao Makeli, na dojavu pomoćnika i ekipe iz VAR studija.

37' Žuti za Kerera
Preterao je Tilo Kerer, oštar start na Toresa koštao ga je javne opomene.

Ispravna odluka Danija Makelija.
35' Novi pokušaj Toresa
Posle kornera, lopta je na desnoj strani došla do Toresa, ali mu je u šut ušao Musijala!

Nova dobra intervencija u odbrani Nemačke.
33' Promašaj Toresa!
Veliki promašaj Ferana Toresa!

Bio je prethodno ofsajd, da je postigao gol, ne bi važio.
Šansa Olma
Šut Albe iz 22. minuta
26' Sjajni Raum!
Umalo da Manuel Nojer napravi haos!

Loše je ispucao golman Bajerna, Španci su došli do lopte na 30 metara od gola, pokušao je Feran Tores, ali u poslednji čas ga blokira David Raum!

Odlična prilika za Špance.
25' Gnabri, za malo
Šut Gnabrija levom nogom sa linije kaznenog prostora Nemačke, nije bio precizan.

Bila je to obećavajuća akcija "pancera", posle naleta Tomasa Milera, koji je izblokiran pre toga.

22' Pokušaj Albe
Sa nekih 19 metara, gotovo sa istog mesta odakle je Olmo pogodio prečku, sada je šutirao Đordi Alba.

Lopta za nekih pola metra odlazi kraj desne stative gola Manuela Nojera.
21' Gavi, zaustavljen
Solidna akcija Španaca, Gavi je došao do ivice kaznenog prostora, zaustavio ga je Zile.
15' Malo opreznije
Posle po jedne prilike na obe strane, kao da su i jedni i drugi malo oprezniji.

Ulog je veliki, razumljivo.
10' Pripretio i Miler
Prva dobra akcija Nemaca, Gundogan je proigrao Milera.

Istrčao je Unai Simon na vreme, taman da blokira napadača Bajerna koji je imao veliku priliku da izjednači!
7' Olmo pogodio prečku!
Prva šansa!

Dani Olmo je sjajno šutirao sa 17 metara, Nojer je vrhom prstiju odbio loptu do prečke.

Kakva prilika za "furiju!.
4' Još bez uzbuđenja
Nema prilika u prvim minutima meča, igra se uglavnom na sredini.
Meč je počeo!
Intoniraju se himne
Igrači oba tima su na terenu, atmosfera na tribinama stadiona "Al Bajt" je sjajna.

Sledi duel bivših svetskih prvaka!
Holanđanin na centru
Pravdu na ovom susretu deliće poznati holandski arbitar, Dani Makeli.
Bliži se veliki okršaj
Ostao je poslednji meč za danas, susret Španije i Nemačke!
Gol Majera
KRAJ!
Fudbalska reprezentacija Hrvatske savladala je Kanadu rezultatom 3:1, u drugom kolu grupe F Svetskog prvenstva u Kataru.
94' Novi gol Hrvatske – 4:1
Prva greška Milera na meču, nova kontra Hrvatske, okončana golom Majera, na asistenciju još jednog rezerviste, Oršića.

90+ Nadoknada
Igraće se još šest minuta.
90' Borjan siguran
Petković je odložio loptu Oršiću, a ovaj sa distance šutirao pravo u Borjana.

EPA-EFE/Noushad Thekkayil
87' Trostruka izmena kod Hrvatske
Kramariću i Livaji, na klupi će se pridružiti Modrić, Perišić i Kovačić.

Ušli su Oršić, Majer i Pašalić.
85' Po žuti karton
Miler i Modrić su imali raspravu, ali su obojica i "požuteli".
78' Borjan dva puta dobro brani
Nove velike šanse za Hrvatsku.

Najpre je zaustavio Perišića, a onda i Brozovića.

Sprečio je "potop" Kanade.
Novi gol Kramarića
70' Hrvatska povećava prednost – 3:1
Strelac je opet Andrej Kramarić.

Ivan Perišić ga je pronašao na desnoj strani, Kramarić je prihvatio loptu i "zalomio" rivala, a onda levom nogom šutirao kroz noge Hačinsonu i prevario Borjana.

67' Malo je pao tempo
Nešto slabiji ritam u odnosu na šta su nas navikli.

Izuzetno jak tempo je bio do pre samo desetak minuta.

EPA-EFE/Neil Hall
56' Kanada uzvraća
Lopta je proletela preko prečke gola Livakovića.

Samo korner.

Rasplamsala se borba i u drugom poluvremenu.
54' Odlični Borjan
Velika prilika za Kramarića.

Sa penala je šutirao posle dodavanja Modrića, ali je Borjan sjajno intervenisao.
52' Žuti karton
Bjukanan je sa leđa oborio Gvardiola i zasluženo dobio javnu opomenu.
49' Umalo izjednačenje
Novi igrač na terenu, Osorio, dobro je "tukao", Livaković je bio nemoćan, ali je imao sreće.

Lopta je završila pored stative.
Počelo drugo poluvreme
Dvostruka promena kod Kanade.

Osorio i Kone su zamenili Larina i Eustakija.
POLUVREME
Kanada je povela posle samo 68 sekundi meča, delovala bolje na startu, ali je u finišu poluvremena Hrvatska za samo osam minuta preokrenula.

Pogodak Alfonsa Dejvisa "poništili" su Andrej Kramarić i Marko Livaja.
Gol Livaje
45+ Nadoknada
Igraće se još pet minuta.
44' Hrvatska preokrenula – 2:1
Hrvatska je za samo osam minuta preokrenula rezultat.

Kramarić je poveo loptu na desnoj strani, za trenutak su ga zaustavili Kanađani, lopta mu se vratila, te ju je dodao Marku Livaji.

Ovaj je sjajno šutirao sa dvadesetak metara i pogodio ugao Borjanovog gola.

Gol Kramarića
36' Hrvatska izjednačila – 1:1
Gol je visio u vazduhu, a do njega su konačno stigli Hrvati.

Ivan Perišić je kroz noge proturio loptu rivalu, uposlio Andreja Kramarića, koji je sa leve strane iskosa izbio pred Borjana i savladao ga.

35' Brani Borjan
Lako su Hrvati stvorili priliku, Livaja je šutirao pored dvojice, ali je Borjan skupio noge i zaustavio udarac.

Veliki pritisak Hrvatske u ovim momentima.
34' Hrvati jure izjednačenje
"Vatreni" ozbiljno pritiskaju, videli smo to u prethodnih nekoliko minuta.

Lopta je sve više u šesnaestercu Kanade.

26' Poništen gol Hrvatske
Brozović je proigrao Livaju, ovaj odigrao Kramariću, koji je savladao Borjana.

Ipak, Livaja je bio u nedozvoljenoj poziciji.
24' Hrvati zabrinuti
Njihova reprezentacija je praktično "iz minusa" započela utakmicu.

Kanada se nije povukla, deluje kao da žele i drugi gol da postignu što pre.
Rano primljen pogodak "vatrenih"
Statističari kažu da je prošlo tek 68 sekundi kada je Dejvis savladao Livakovića.

Brži pogodak "vatreni" su primili jedino protiv Danske i to u Rusiji 2018. godine.
9' Samo ofsajd
Kanada je imala još jednu situaciju pred golom Livakovića, ali je nije iskoristila.

Svakako je bila nedozvoljena pozicija.
Gol Kanade
2' Kanada vodi protiv Hrvatske – 0:1
Kanada nije mogla bolje da počne meč.

Gol je postigao Alfonso Dejvis posle centaršuta Bjukanana.

Bila je sumnjiva situacija u začetku akcije, nakon ispucavanja Borjana, kada je loptu prihvatio Larin, ali se VAR nije oglašavao.

Počela je utakmica!
Hrvatska protiv Kanade na "Kalifa" stadionu.
Čekamo Hrvatsku i Kanadu
Od 17.00 časova sastaju se Hrvatska i Kanada.

Hrvatska je u prvom kolu remizirala sa Marokom (0:0), dok je Kanada nezasluženo poražena od Belgije (1:0).
VIII dan: Haos u grupama E i F
Osmog dana Svetskog prvenstva u Kataru na programu su bili mečevi u grupama E i F.

EPA-EFE/Friedemann Vogel
93' Abuklal stavlja tačku na ovaj meč!
Fantastično je Ziješ proigrao Abuklala koji je zakucao loptu u mrežu Tiba Kurtoe!

Pala je Belgija, Marokanci slave 2:0!

91' Hamdalah je iznudio korner, Maroko pred pobedom
Igrać se još pet minuta, Maroko čuva prednost...
73' Majstorija Sabirija!
Namestio je loptu Abdelhamid Sabiri iz gotovo "mrtvog" ugla da izvede slobodan udarac.

Taman kada su svi pomislili da će centrirati, on je šutnuo iskosa ka golu, koji je prevario golmana Belgije, pa je lopta prošla ispod njega.

Veliko slavlje navijača Maroka je u toku, stadion je eksplodirao!

65' Dobar pokušaj Mertensa
Našao se Mertens u dobroj poziciji da ugrozi gol protivnika, ali je šutirao po sredini gola što je bio lak plen za golmana.
57' Kakva prilika za Bufala!
Ostavili su Belgijanci previše prostora Bufalu koji se namestio a zatim šutirao u dalji ugao protivnika.

Lopta je otišla desetak centimetara pored stative.

Maroko nastavlja da preti.
52' Sjajan udarac Azara
Došao je Azar u priliku da ugrozi gol Maroka, šutirao je snažno u bliži ugao, ali je njegov udarac zaustavio protivnički golman.

Biće korner za Belgiju.
50' Nastavlja Maroko da napada
Ponovo je u prilici bio Ziješ, ali njegov udarac sa ivice kaznenog prostora je lako zaustavio Kurtoa.
47' Sudija "ugasio" slavlje Maroka
Poveli su Marokanci u 47. minutu.

Ziješ je zatresao mrežu Belgije iz slobodnog udarca, ali je posle gledanja snimka sudija poništio pogodak zbog ofsajda.

39' Imao je Maroko sreće
Šutirao je De Brujne iz teške pozicije ka golu rivala, te iznenadio protivnike i čuvara mreže.

Lopta je otišla malo iznad prečke, ostaje 0:0.
35' Hakimi neprecizan
Fantastično je Hakimi protrčao iz drugog plana, ostao praktično sam sa golmanom, ali je njegov udarac završio preko gola.
28' Probudio se Maroko
Hakimi je lepo spustio loptu glavom za Alamaha čiji je udarac završio daleko iznad gola.

Maroko u ovim momentima izgleda kao bolja ekipa na terenu.

21' Sjajna šansa za Maroko
U dobroj poziciji se našao Hakim Ziješ, šutirao je snažno, ali je njegov udarac završio preko gola.

Rezultat ostaje nepromenjen.
17' Sjajna prilika za Onanu
Korner je izveo De Brujne, Onana je sjajno dotrčao iz drugog plana, ali je njegov udarac glavom završio preko gola.
15' Dominacija Belgije
Belgija konkretnija, bolja, sa više lopte u nogama.

Marokanci su odbili početnih nekoliko naleta protivnika, ali je pitanje koliko će još moći da izdrže u ovom ritmu.
5' Prva ozbiljna šansa na meču
Sjajno je Azar proigrao Bačuaja, čiji je udarac zaustavio golman Maroka.

Opasnost je otklonjena tek posle izvedenog kornera.
Kraj - Kostarika je šokirala Japance!
Pogotkom Fulera u 81 minutu Kostarika je stigla do velike pobede protiv Japana.

Sada su sve četiri reprezentacije u grupi E u igri za prolaz dalje.
Igraće se još šest minuta
81' ŠOK ZA JAPAN - KOSTARIKA VODI!
Kostarika je praktično iz prve prave prilike postigla pogodak.

Fuler je matirao Gondu u 81. minutu!

Hladan tuš za Japance

72' Loš udarac Kamade
Imao je Japan sjajnu priliku da povede.

Posle nesmotrenog faula Kalva nad Itom (žuti karton) dosuđen je slobodan udarac na ivici šesnaesterca.

Loptu je namestio Kamada, snažno šutirao, ali je pogodio živi zid.

Kostarika je preživela i ovaj nalet Japana.

63' Japan propušta novu dobru priliku
Imali su Japanci slobodan udarac na ivici šesnaesterca, ali je udarac Soma završio preko gola.

Par minuta pre nego što je udarac izveden, žuti karton je zbog grubog starta zaradio Borges.
50' Japanci u petoj brzini
U dobroj prilici se našao Vataru Endo, ali je njegov udarac u poslednjem trenutku blokirao jedan defanzivac Kostarike.
46' Velika šansa za Japan
Sjajno je Morita sebi stvorio prostor za udarac, šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Navas uspešno otklonio opasnost.

Nedugo zatim udarac glavom ka golu Kostarike uputio je i Asano, ali je lopta završila u naručju Navasa.
45' Asano ulazi u igru
Asano će na terenu zameniti u Uedu, dok je umesto Nagatoma ušao Ito.
Uspavanka
45' Žuti kartoni u finišu
Po jedan žuti karton viđen je u oba sastava.

Prvo je Kontreras u 41. minutu nagazio stopalo rivala, posle čega je usledila kazna u vidu žutog kartona.

Samo tri minuta kasnije Jamane je faulirao Kempbela, što je sudija sankcionisao istom merom.
35' Kembel neprecizan
Prekinuli su fudbaleri Kostarike na par minuta "uspavanku" kojoj svedočimo.

Lopta je došla do Kembela na ivici šesnaesterca, ali je njegov udarac spoljnom bio neprecizan.
20' Japanci dosta bolji, Kostarika u problemu
Prvih 20 minuta meča prošlo je potpuno u znaku Japana.

Lopta je pretežno na polovini Kostarike, ali se čini da nedostaje "taj" završni pas kako bi Japan stekao vođstvo.
14' Dobra prilika za Japan
Sjajno je Ritsu Duan prošao po strani, ubacio loptu na pet metara od gola, ali niko nije uspeo da stigne do nje.
2' Inicijativa Japana
Japanci su od samog starta ozbiljno pristupili meču u nameri da što pre stignu do prvog pogotka.

Lopta je pretežno na polovini Kostarike, a izveden je i prvi korner (Japan).