II dan: Pobede Engleske i Holandije, remi Velsa i SAD

Završen je i drugi dan Svetskog prvenstva. Pobede su ostvarile selekcije Engleske i Holandije, dok su SAD i Vels remizirale.

Gotov je i drugi dan na Mundijalu
Odigrana su tri meča. Kompletirali smo prvo kolo u grupama A i B.

Dan su otvorile Engleska i Irana gde je selekcija "Gordog albiona" slavila rezultatom 6:2. Usledio je susret Holandije i Senegala u kom su "lale" slavile rezultatom 2:0 uprkos neubedljivoj igri, dok su dan remijem okončale SAD i Vels (1:1).
100' Pametan prekršaj Akoste
Bio je prazan gol SAD-a, lopta je došla do fudbalera Velsa, koga je faulirao Akosta, te zaradio žuti karton.
98' Drama!
Evidentno da nijedna ekipa ne želi da se zadovolji bodom! Reðaju se šanse na obe strane terena, ali bez konkretne realizacije.
92' Blokiran udarac Adamsa, sve "puca" na obe strane
Imali su fudbaleri SAD novu priliku, lopta je došla do Adamsa, ali je njegov udarac izblokiran.
Igraće se još devet minuta!
89' Sjajna prilika za Vels
Džonson je sjajno prošao odbranu SAD-a, izbio pred gol Tarnera, ali je protivnièki èuvar mreže rutinski zaustavio njegov udarac. Drama se nastavlja!
82' Bejl u svom stilu
Katastrofalno je reagovao Zimerman, napravio prekršaj u svom kaznenom prostoru i tako poklonio penal Velsu.

Loptu je namestio Garet Bejl, snažno šutirao i tako doneo izjednačenje svom nacionalnom timu - 1:1.

Bejl pogaða za izjednaèenje!

PENAL ZA VELS!
77' Nova prilika za SAD
Sjajno je centrirao Pulišić, ali udarac glavom Eronsona nije bio precizan.

74' Trostruka izmena u redovima SAD
Dest, Musa i Sardžent izlaze iz igre, a na terenu su Akosta, Jedlin i Rajt.
71' Kraj za Pulišića?
Novi problem za SAD.

Kristijan Pulišić je zbog povrede izašao iz igre, videćemo hoće li se vraćati...
Tarner je definitivno heroj SAD-a
64' Nižu se šanse za Vels!
Sjajan udarac glavom Dejvisa uspeo je da odbrani Tarner, posle čega lopta odlazi u korner.

Nedugo zatim Mur se našao u fantastičnoj prilici, ali je i njegov udarac bio neprecizan.

Inicijativa Velsa se nastavlja!
57' Vels se budi
Stièe se utisak da su se Velšani oslobodili pritiska, te da daju sve od sebe kako bi stigli do izjednaèenja. Poslednjih desetak minuta se igra pretežno blizu šesnaesterca SAD, Vels ima i veæi posed, ali to nije krunisano dobrim šansama.
51' Bejl fauliran u kontri, novi žuti karton za SAD
Posle fantastiène prilike za SAD, Velšani su pokrenuli kontru preko Bejla, koga je faulirao Rim. On je treæi igraè SAD sa žutim kartonom.
47' SAD nastavlja u istom ritmu
Od starta drugog poluvremena nastavljena je invazija na gol Velsa. Pulišiæ je izveo korner posle minuta igre u nastavku, ali je njegov centaršut uhvatio Henesi.
POLUVREME: SAD dominira protiv Velsa
SAD se pokazala kao mnogo bolja reprezentacija, što je rezultovalo vođstvom od 1:0.
46' Drugi žuti karton za Vels
Meham nije mogao da zaustavi Pulišića, pa je posle nesmotrene reakcije kažnjen žutim kartonom.

SAD nastavlja da dominira na terenu.
44' Prva prilika za Vels
Imali su Velšani korner koji je izveo Vilson, ali je udarac glavom njegovog saigrača završio pored gola.
40' Žuti karton za Bejla
Izgubio je duel Bejl, posle čega je napravio prekršaj za žuti karton.
Pele, pa Vea

36' SAD VODI!
Bolje igra je krunisana pogotkom

Ispali su Velšani na sredini terena, fantastično je Pulišić proigrao Veu, koji rutinski postiže pogodak za vođstvo od 1:0!

Potpuno zasluženo!
29' Dest neprecizan, SAD nastavlja dominaciju
Šutirao je Dest sa nešto više od 25 metara, ali lopta je otišla daleko iznad gola.

SAD nastavlja da dominira u ritmu koji su nametnuli na samom početku utakmice.

19' Velšani u grču
Fudbaleri Velsa retko prelaze svoju polovinu, praktično da su čitavu igru tokom prvih 20 minuta bazirali na defanzivnom pristupu.
12' Problemi za SAD
Samo dva minuta bila su potrebna da fudbaleri SAD zarade dva žuta kartona.

Prvo je u 11. minutu opomenut Dest, da bi u 13. minutu istom merom kažnjen i Mekeni.
10' Kakva prilika za SAD!
Vea je poslao loptu u šesnaesterac protivnika, posle čega je Rodon umalo pogodio sopstveni gol.

Na njegovu sreću Henesi je fantastično reagovao, ali opasnost tu nije u potpunosti otklonjena.

Sardžent se ekspresno našao u sjajnoj prilici, ali je posle njegovog udarca lopta samo okrznula levu stativu i otišla u aut.
5' Incijativa SAD
SAD za sada dominira, što se oslikava u činjenici da je lopta pretežno na polovini Velsa.

Pokušao je Pulišić iz kornera da stvori nešto veću opasnost po gol Velšana, ali je odbrana dobro odradila svoj posao.
3' Prva prilika za SAD
3' Rodon je napravio prekršaj nad Pulišiæem, pa æe SAD imati prvu priliku da ugrozi gol Velsa. Pomenuti fudbaler æe centrirati iz udaljenosti od oko 30 metara.
Sledi – drugi meč grupe B (20h)
Pošto svi već vide Engleze u osmini finala, ovaj duel bi mogao da bude odlučujući u dobri za drugo mesto koje vodi u nokaut fazu.

Amerikanci su izuzetno iskusni na Mundijalima, ali su propustili prethodni, a u Katar su stigli sa podmlađenom selekcijom koja se još uvek razvija.

S druge strane, Velašani su se vratili na SP posle 64 godine i vide ovaj turnir kao krunu sjajne generacije. To govori da će "Zmajevi" biti verovatno rasterećeni jer sve što urade u Kataru će za njih biti sjajan rezultat. Stoga je ovaj meč najnezahvalniji za prognozu favorita, i nema sumnje da će ga odlučiti detalji.

Verovatno bi konačan ishod mogao da zavisi od raspoloženja pojedinaca, a dok će Amerikanci da se oslanjaju na Đovanija Rejnu, Seržinja Desta i Kristijana Pulišića, alfa i omega Velsa je veteran Garet Bejl.

Strelac je Dejvi Klasen!

Luj Van Gal je pogodio za izmenama. Kopmajners, Depaj i naposletku Klasen su učestvovali u kontri za drugi gol.

90+4‘ Izlazi potencijalni heroj
Kodi Gakpo je odradio ono što je bilo do njega. Konstantno je pokušavao, trudio se i naposletku je za to nagrađen.

Umesto njega vezista Atalante Martin De Ron. Zatvara Van Gal.
90‘ Igraće se još osam minuta
Veliki broj izmena i pre svega vreme potrošeno na ukazivanje pomoći Kujateu.

Da li će to biti dovoljno za Senegal?
Vodi Holandija!
Strelac je Kodi Gakpo!

Sjajnu formu sa klupskog nivoa je preneo i na internacionalni nivo. Kakvu je samo kretnju pokazao napadač PSV-a. Sjajno je video gde će Frenki De Jong poslati maestralan centaršut i stigao na to mesto pre Eduara Mendija. Time je stvorio poziciju da pošalje loptu glavom u nebranjenu mrežu i time dovede "lale" u prednost pet minuta pre kraja regularnog dela.

EPA-EFE/Mohamed Messara
79‘ Pokušava Van Gal sa izmenama
Dejvi Klasen i Teun Kopmajners ulaze u igru umesto Stivena Bervajna i Stivena Bergvajsa.
74‘ Holandija na konopcima
Senegalci su iz minuta u minut sve bliže golu. Ne mogu Holanđani da isprate njihove brze tranzicije, pa tako ni ovaj put.

Lopta je stigla na ivicu šesnaesterca, gde ju je lepo "poklopio" Idrisa Gej. Lopta je imala uzlaznu putanju, ali je na njegovu žalost išla po sredini gola što uspeva da odbrani protivnički čuvar mreže.

U igri je i Nikolas Džekson umesto Krepina Dijatea.
72‘ Nepromišljen potez De Jonga
U najmanju ruku. Vezista Holandije je u skoku udario Čeikua Kujate u "nezgodno" mesto. Intervenisalo je medicinsko osoblje Senegala nakon što je vezista Notingem Foresta ostao na zemlji.

Moraće i da izađe, a umesto njega će u igru još jedan igrač Marseja Pap Gej.
69‘ Promena u napadu Senegala
Bulaj Dija iza sebe ima sasvim solidan meč, a u nastavku će ga zameniti 22-godišnji napadač Marseja Bamba Dijeng koji je ove sezone postigao samo jedan gol i Ligi 1.
65‘ Nova šansa za Senegal
Preti Bulaj Dija još jednom.

Napadač Salernitane se okrenuo pored Van Dajka i uputio udarac u bližu stativu, ali je sjajno postavljen Andris Nopert.

EPA-EFE/Noushad Thekkayil
62‘ Prve izmene
I to na obe strane.

Najbolji ofanzivni igrač Holandije Memfis Depaj je u igri umesto Vinsenta Jansena, dok je selektor Senegala Aliju Sise prinuđen da iz igre izvadi Abdua Dijaloa. Njega će zameniti Ismail Jakobs.
59‘ Velika prilika za Senegal
Našao se u istoj Dijata, ali se sve prebrzo desilo da bi bolje regaovao. Ake nije hteo da dira loptu očekujući da će istu pokupiti golman Holandije, ali je ona stigla na drugu stranu do napadača Senegala.

Na njegovu nesreću, odskočila je neposredno ispred i otežala mu da iz blizine ugrozi protvnički gol.
52‘ Gakpo želi gol
Čini se da je fudbaler PSV-a najviše raspoložen kod Holandije. Probija po desnoj strani, pokušava, ali ne uspeva ništa ozbiljnije da kreira.

Na drugoj strani nekoliko pokušaja Senegalaca iz daljine, takođe bez veće opasnosti po protivnički gol.
46‘ Počelo je drugo poluvreme
U napadu Senegalci.
Poluvreme – 0:0
45‘ Igraće se još dva minuta
To je odluka glavnog arbitra iz Brazila.
41‘ Ponovo period igre koji pripada Senegalu
Ako "lale" muče Senegal po desnoj, onda to njima radi Ismaila Sar po levoj strani. Prosto je neverovatno da takav igrač nastupa u Čempionšipu, bez obzira što svi znamo da je reč o najboljoj drugoj ligi na svetu.

Probio je još jednom, sve do duboko u šesnaesterac, ali niko nije ispratio njegov pas koji je mogao da pomrsi račune Holanđanima. Imali su Senegalci i prekid, ali nisu uspeli da zaprete.
Da li će problemi u završnici koštati Holandiju?
35‘ Najmirniji period utakmice
Senegalci u potpunosti pokazuju zašto su aktuelni šampioni Afrike, a to nisu mogli da urade oslanjajući se samo na Sadija Manea.

Istina i Holanđani su oslabljeni neigranjem Memfisa Depaja, a možda im upravo on nedostaje ispred gola Eduara Mendija – da završi neku od akcija šutem, bez mnogo premišljanja.
25‘ Van Dajk čuva Holanđane
Auh, kakav dribling Ismaile Sara! Denzela Damfrisa je poslao u skroz kontra stranu i namestio se iskosa u šesnaestercu da uputi dijagonalni šut.

Na usporenom snimku se videlo da je to učinio veoma precizno i možda bi i savladao Noperta, ali je loptu na putu ka golu glavom udario Van Dajk.
19‘ Izgleda da Holanđani ne mogu protiv sebe
"Pukla" je još jedna kontra preko desne strane i sve se otvorilo za Van Galov tim. Loptu je napred odigrao Bergvajn, a tamo je klizećim startom paralelno prosleđuje Vinsent Jansen ka Frenkiju De Jongu.

Vezista Barse nema "ubilački" insinkt najboljih svetskih špiceva, te je previše oklevao. Driblingom je izbacio jednog protivnika, a onda je ušao u još jedan umesto da šutne. Naposletku je opasnost otklonio Čeiku Kujate.
Pogled iz novinarske lože

16‘ Potez više konstantno
To je priča dosadašnjeg dela utakmice kada su Holanđani u pitanju. Ako nešto urade, biće to po desnoj strani, ali pod samo jednim uslovom. Kombinacija više im dolazi glave u završnoj trećini, te moraju tražiti jednostavnija rešenja.
13‘ Holanđani se poigravaju
Ne, to nije kompliment.

Naprotiv, veliki broj izgubljenih lopti nominalno gostiju na ovom meču. I sve to u opasnoj zoni, na nekoliko metara od ivice šesnaesterca. Ne uspevaju da se izbore sa presingom brzih protivničkih fudbalera.

Malopre je Sar oprobao svoj udarac sasvim solidno, dok je Holandiju u drugom navratu sačuvao mali ofsajd.

8‘ Holanđani se probudili, ali...
Preuzeli su izabranici Luja Van Gala inicijativu na nekoliko minuta, stvorili jednu izglednu priliku, ali je opet Senegal bio taj koji je stigao do opasnije prilike.

Centaršut sa desne strane je mogao da bude koban, ali je inače brzi Ismaila Sar bio za trunku sporiji. Visok presing ekipe Alijua Sisea bi mogla da odluči utakmicu.
3‘ Senegalci nešto bolji na startu
Bez većih prilika do sada, ali ako bismo nekome morali da damo prednost onda bi to bila afrička selekcija.

Oprobao je Bulaj Dija svoj udarac, ali je lopta nekontrolisano otišla visoko iznad gola nakon što je pogodila jednog od protivničkih igrača.
1‘ Meč počinje
Prvi napad za Holanđane.
Meč uskoro počinje
Završeno je sa intoniranjem himni i lopta će se uskoro zakotrljati.

Ako gledamo prema imenima, ovo je derbi dosadašnjeg dela Mundijala. Da li će uspeti da nadmaše spektakl od osam golova Engleza i Iranaca?

EPA-EFE/Abedin Taherkenareh

Belingem 35, Saka 43, 62, Sterling 45+1, Rašford 72, Griliš 90 - Taremi 65, 90+13
ENG IRN
6 : 2
Sledeća utakmica na programu: Senegal – Holandija (17h)
Nakon lagane pobede Ekvadora nad Katarom, drugi meč grupe donosi pritisak na obe selekcije jer poraženi će imati znatno teži put do osmine finala.

Aktuelni šampion Afrike je doživeo žestok udarac pred start turnira zbog povrede svog najboljeg igrača Sadija Manea, ali su Senegalci u istoriji pokazali da znaju kako da sruše favorite. Ipak, čeka ih tim koji je neporažen na osam mečeva na otvaranjima velikih turnira, a sa klupe ih predovodi iskusni strateg Luj van Gal.

Holanđani imaju izuzetno uigran tim sa nekoliko vrlo talentovanih pojedinaca, ali u kojem se nijedan ne ističe preterano pa im je pre svega najveća snaga kolektiv.

U izostanku Manea, ključno ime u ekipi Senegala trebalo bi da bude Bulaje Dija, koji je u dobroj formi ove sezone sa šest golova za italijansku Salernitanu. S druge strane, nosilac holandske igre bi trebalo da bude krilo Steven Bergvajn, koji je izuzetno efikasan ove sezone sa osam golova uz tri asistencije za Ajaks.

EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN
Kakav susret, poslastica!
Osam golova na utakmici - veliko zadovoljstvo za sve navijače Engleske, ali i sve prave ljubitelje fudbala.

Mogao bi ovo biti jedan efikasan Mundijal.

Na dve utakmice videli smo ukupno deset golova. Sjajaj početak, nema šta.
Meč je završen!
90+13 Taremi pogađa
Siguran penal, Taremi smanjuje na 6:2!

90+11' Penal za Iran
Sudija iz Brazila je dosudio penal za Iran.

Taremi je izvođač...

90+10 VAR radi
Rafael Klaus sada gleda VAR snimak... Ima li šanse za penal?
90+8' Prečka!
Serdar Azmun je pogodio prečku, Pikford je sjajnom odbranom spasao svoj gol!
Šta je ovo? Još 10 minuta!
Preterao je sudija iz Brazila, produžio je meč za deset miuta!

Sa onih 14 iz prvog dela, čak 24. Stvarno previše...
90' Griliš pogodio za 6:1!
Vilson asistira, Griliš rutinski šalje loptu u mrežu iz neposredne blizine, velikih 6:1 za Englesku.

Sjajan početak Mundijala za Gordi Albion.

86' Miran kraj meča
Englezi uspešno odrađuju posao. Sve je odavno rešeno na ovom susretu.
78' Izmena i u Iranu
Umesto Nuralahija, na terenu je Azmun.
77' Taremi u prilici
Mehdi Taremi je stigao jednu dubinsku loptu, oprobao šut sa nekih 15 metara, ali je bio neprecizan.
Gol Rašforda
76' Izašao i Kejn
Odlična asistentska partija Harija Kejna, završio je susret.

Umesto njega na terenu je Kalum Vilson.
72' Rašford, 5:1!
Prva dva kontakta Markusa Rašforda sa loptom na dodavanje Kejna, i odmah gol!

Velikih 5:1 za Englesku!

71' Brojne izmene u timu Engleske
Selektor Garet Sautgejt se odlučio da izvrši nekoliko izmena.

Megvajer je izašao, a ušao Erik Dajer.

Ušli su i Markus Rašford, Džek Griliš, Fil Foden, izašli Mejson Maunt, Rahim Steling, Bukajo Saka.
Gol Taremija
65' Taremi smanjio na 4:1
Konačno gol Irana. Napadač Porta je bio siguram u prilici koja mu se ukazala, sa sedam, osam metara šutirao je po sredini, lopta kroz ruke Pikforda prolazi i završava u mreži!

Četvrti gol Engleske
62' Sakin drugi gol, 4:0!
Bukajo Saka sjajno rešava situaciju pred golom - niko da ga izblokira, neometan je šutirao sa 13 metara od gola, po sredini - 4:0!

56' Sjajna kontra, ništa
Kejn je sjajno proigrao petom Sterlinga, krenula je brza kontra Engleza, zaustavljen je na ivici kaznenog prostora, u poslednji čas.
54' Prodor Belingema
Ušetao se Belingam po desnoj strani u peterac Irana, ali nije uspeo da asistira Sterlingu. Od svega samo korner.
48' Žuti karton za Buraligandžija
Sudija Santos je upisao u beležnicu igrača Irana, Buraligandžija. Preoštar start, zaslužena opomena.
46' Tripla izmena u timu Irana
Keiroš je izveo u poluvremenu trojicu igrača. Umesto Karimija, Džahanbakša i Češmija u igri su Ezatolahi, Golizadeh i Kanani.
Počelo je drugo poluvreme
Englezi su krenuli sa centra, krenuo je drugi deo meča.
Poluvreme: Komotna prednost Engleske
Lagano su Englezi došli do velikih 3:0.

Na poluvreme odlaze vrlo zadovoljni, strelci su bili Belingam, Saka i Sterling.
45+11' Džahanbakš, prvi udarac
Prvi dobar nalet Irana, Džahanbakš je uhvatio volej, ali je lopta otišla visoko preko gola.
45+7' Pada tempo
Sada Englezi spuštaju malo gas, Iran je skroz u nogdaunu.

Mirno igrači Engleske organizuju napade. Igrači Irana su na svojoj polovini.
Pogodak Sterlinga
Gol Sake
Nadoknada od 14 minuta
Jasno, sudija je produžio prvi deo, za čak 14 minuta.

Dugih 14 minuta za Iran, jer posle ovog brzometnog nokauta, čini se da jedva čekaju da odu u svlačionicu.

Preti im katastrofa.
45+1' Sterling, 3:0
Sjajan centaršut Harija Kejna, pravo na nogu Rahima Sterlinga, nema greške - treći gol Gordog Albiona!

43' Saka, 2:0!
Volej Bukaja Sake, Engleska je povela sa 2:0.

Bune se igrači Irana, traže da sudija promeni odluku, ali ništa od toga!

41' Hoće i drugi gol
Ne zadovoljavaju se Englezi minimalanom prednošću.

I dalje su uporni u nastojanjima da dođu do nove šanse i eventualno drugog gola.

Imali su dve dobre prilike pre vodećeg gola, imaju 70 odsto poseda lopte, Iran je u podređenom položaju.
Vodeći gol Engleza
35' Belingam pogodio!
Sjajan centaršut Luka Šoa sa leve strane, skočio je Džad Belingam, lopta je preko golmana Hoseinija završila u mreži Irana!

Engleska vodi!

32' Megvajer - prečka!
Nova šansa za Engleze, zatresla se prečka gola Irana!

Posle kornera, Megvajer je sjajno skočio, zahvatio loptu glavom, ali nije imao sreće!
30' Maunt promašio!
Dobra akcija Engleske po desnoj strani, Saka je ubacio loptu pred gol, ali je Mejson Maunt bio neprecizan.

Sa nekih šest, sedam metara od gola Irana, šutirao je po zemlji, lopta je pogodila spoljni deo mreže.
26' Engleska opet kreće
Iran je samo jednom ozbiljnije krenuo u akciju od početka meča. Englezi ponovo kreću da nameću svoj ritam igre.

Čini se da ih je onaj dugi prekid zbog povrede golmana Irana, usporio, ali igraće se dosta nadoknade.

18' Ulazi Hoseini
Hosein Hoseini će dobiti priliku da brani gol Irana u nastavku utakmice.

Beiranvand mora na nosilima da bude iznet sa terena. Doživeo je zaista klasičan nokaut. Bilo je odmah jasno da neće moći da završi meč.
16' Beiranvand mora van terena
Moraće sudija iz Brazila poprilično da nadoknadi ovaj prvi deo.

Konačno je popustio i Beiranvand, selektor Irana Karlos Keiroš mora da izvrši izmenu.
14' Beiranvand hoće da nastavi
Ne želi golman Irana da napusti teren, iako ga nagovaraju na to. Promenio je dres, krv je bila svuda po njemu. Da vidimo može li da izdrži da nastavi meč...
Dugo traje ovaj prekid...
Još se ukazuje pomoć golmanu Irana. Raskrvavljen mu je nos, lekari pokušavaju da zaustave krvarenje... Ne izgleda dobro.
9' Sudar glavama, golman Irana na zemlji
Na zemlji je golman Irana, Beiranvand. Izvukao je deblji kraj u sudaru sa saigračem, Hoseinijem. Ukazuje mu se pomoć.
8' Šansa, Megvajer kasni
Dobro je centrirao Hari Kejn, golman Irana je vrhom prstiju skrenuo loptu, taman da skine loptu sa glave Sterlinga, a onda Megvajer šalje loptu u spoljni deo mreže!
6' Englezi navaljuju
Opkoljavaju fudbaleri Engleske kazneni prostor Irana, krenuli su igrači Gordog Albiona veoma ofanzivno. Iran za sada odoleva.
4' Ništa od penala
VAR je očigledno rekao svoje, sudija iz Brazila, Klausa je da se igra nastavi.
3' Inicijativa Engleza, penal?
Rvanje u kaznenom prostoru Irana posle kornera Engleske... Ima li tu penala?
Utakmica je počela!
Sa centra su krenuli prvi fudbaleri Irana.
Igrači su na terenu
Intonirane su himne, meč počinje za koji minut.
Englezi strepe – Megvajer u startnoj postavi
Ima dosta praznih mesta
Izveštači sa stadiona gde igraju Engleska i Iran kažu da ima još mnogo praznih mesta.

Ipak, oni koji su tu, veruju da će imati šta da vide u predstojećih 90 minuta.

Navijači u strahu zbog Megvajera, ali...
Hari Megvajer, štoper Mančester junajteda, počinje meč od početka, što zbog njegove slabe forme unosi zebnju u srca mnogih navijača Engleske.

Sautgejt je ipak uveren da je odabrao pravi tim.

"Uvek gledate ko je protivnik. Osećamo da je ovo snažan tim i da možemo da imamo jak start. Imamo dobar tim po dubini, što se svakako biti potrebno. Želimo da budemo pozitivni i da igramo napadački od početka", jasan je Sautgejt.
Reči selektora Engleske
Garet Sautgejt očekuje uspešan Svetski kup za Englesku.

"Naš izazov je da našim navijačima priredimo turnir za nezaborav. Naša zemlja prolazi kroz težak ciklus, usred smo ekonomske recesije, život je otežan mnogim ljudima. Želimo da ovo bude jedno putovanje koje će sve istinski obradovati", rekao je selektor Engleske.
Vea 36 - Bejl 82
  USA   WAL
  1 : 1
Koliko vrede reprezentacije učesnice SP?
* Srbija 12. najskuplji tim SP, dve selekcije vrede više od milijarde

FIFA zapretila, svi je poslušali
FA Engleske i još šest federacija reprezentacija učesnica Mundijala u Kataru zatražilo je od svojih kapitena da ne nose trake sa natpisom "One love".
B92.net u Kataru
Svi očekuju rutinsku pobedu Engleza, ali će Iranci biti vrlo motivisani s obzirom na odnose između dve zemlje.

Englezi će svakako hteti da laganom pobedom podignu samopouzdanje pred nastavak borbe za osminu finala.

Ali, čeka iz vrlo čvrsta ekipa koja je u kvalifikacijama dobila osam od deset utakmica, primivši samo četiri gola.

Sve oči Engleza biće uprte u njihov napad i sjajnog golgetera Harija Kejna, ali i Iranci imaju sjajne ofanzivce, pre svih Serdara Azmuna i Mehdija Taremija, strelca 13 golova na 19 utakmica za Porto ove sezone.