Odbojka

Sreda, 07.06.2023.

09:58

Poraz odbojkaša na startu Lige nacija – Slovenci prejaki

Najbolji odbojkači Srbije poraženi su od Slovenije rezultatom 3-1 (31:29, 19:25, 25:20, 24:20) u prvoj utakmici nove sezone Lige Nacija.

Izvor: B92

Autor:B92

Najbolji u pobedi Slovenaca bio je Rok Možič sa 24 poena, dok je kapiten Tine Urnaut osvojio 22.

Kod Srbije je Dražen Luburić imao 21 poen, a Miran Kujundžić 14.

Borili su se podmlađeni "orlovi" žestoko protiv gotovo kompletne Slovenije i uspeli da osvoje samo jedan set.

Izabranici Igora Kolakovića su počeli nervozno, ali su uspeli da izjednače u prvom setu na 18:18 i od tada se igralo poen za poen do kraja seta.

Na žalost, Slovenci su iskoristili sedmu set loptu i poveli sa 1-0.

To je bio signal Srbiji da može da igra protiv, u ovom trenutku kvalitetnijeg rivala, što se videlo u drugom setu.

Izjednačila je Srbija na 1-1, ali nije uspela više od toga. Slovenci su naredna dva seta rešili u svoju korist za pobedu od 3-1.

U narednom kolu, već u četvrtak, izabranici Igora Kolakovića igraju sa Kinom, takođe od osam časova ujutru.

Srbija će u Nagoji igrati još protiv domaćina Japana (petak, 12.40) i favorizovane Poljske (nedelja, 8.40).

U Japanu igraju još selekcije Francuske, Bugarske i Irana.

Tokom II sedmice, u Roterdamu, Srbija će igrati protiv SAD, Nemačke, Italije i Holandije. U Holandiji će igrati i Poljska, Iran i Kina.

Srbija će u Anahajmu igrati tokom III sedmice protiv Argentine, Kube, Francuske i Bugarske. U SAD će, pored domaćina igrati i Iran i Nemačka.

Seniori Srbije u ovogodišnjoj Ligi nacija, u takmičenju po grupama, neće igrati protiv Brazila, Irana i Kanade.

Odbojkaši će takmičenje po grupama odigrati od 6. juna do 9. jula.

Finalni turnir V Lige nacija 2023. u konkurenciji odbojkaša odigraće se od 19. do 23. jula u Gdanjsku, u Poljskoj.

Sistemom takmičenja Lige nacija predviđeno je da se za svaku sedmicu takmičenja formiraju po 2 grupe sa po 8 selekcija, kao i da takmičenje u okviru jedne sedmice traje 6 dana, od utorka do nedelje.

Svaka reprezentacija će odigrati po 12 utakmica tokom 3 sedmice, odnosno 4 meča za 6 dana tokom jedne sedmice.

Na Finalnim turnirima će igrati po 8 reprezentacija, a takmičenje počinje od četvrtfinala.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.