Košarka

Utorak, 10.01.2023.

08:25

Dabl-dabl Vučevića nedovoljan protiv Tejtuma

Boston je na svom terenu pobedio Čikago sa 107:99, i tako je došao do trećeg vezanog trijumfa.

Izvor:

Autor:

Veći deo meča Boston je bio u prednosti, a u trećoj četvrtini teren je zbog povrede napustio igrač gostiju Demar Derozan.

Treću deonicu Boston je završio sa 11 poena prednosti (84:73), a Čikago je dva minuta pre kraja uspeo da priđe na samo dva poena razlike (101:99). Domaći tim je potom meč završio sa šest vezanih poena.

Džejson Tejtum je vodio Boston do pobede sa 32 poena, osam skokova i sedam asistencija, Grant Vilijams je upisao 20 poena, uz osam uhvaćenih lopti, a Džejlen Braun je dodao poen manje.

Najbolji učinak u gostujućem timu imao je Zek Lavin sa 27 poena, sedam skokova i šest asistencija, crnogorski igrač Nikola Vučević je ostvario dabl-dabl sa 21 poenom i 13 skokova, dok je Derozan postigao 13 poena. Slovenački košarkaš Goran Dragić je za 15 minuta na parketu upisao po dva poena i skoka, a imao je i jednu asistenciju.

Boston je prvi na tabeli Istočne konferencije sa 29 pobeda i 12 poraza, dok Čikago zauzima 10. mesto sa skorom 19/22.