Košarka

Nedelja, 01.01.2023.

08:30

Bobi dobio najviše minuta od početka sezone VIDEO

Košarkaši Njujork Niksa ubedljivo su pobedili Hjuston Rokits kao gosti rezultatom 108:88.

Izvor: MT

Autor: MT

Najviše prilike od starta sezone, iako i dalje malo, dobio je Boban Marjanović, koji je na parketu proveo osam minuta i šest sekundi.

Centar tima iz Teksasa je imao učinak od šest poena i tri skoka, uz šut iz igre 2/2, te dva realizovana penala.

Bobi je na taj način imao više koševa od mnogih saigrača i rivala, koji su na terenu bili dvocifren broj minuta.

Niksi su u čudnom ritmu, pošto su posle osam vezanih trijumfa, ostvarili pet uzastopnih poraza.

Tom crnom nizu došao je kraj pre svega zahvaljujući Džulijus Rendlu, koji je imao 35 poena, 12 skokova i šest asistencija, odnosno Imanuelu Kvikliju, koji je postigao 27 poena, sedam dodavanja i pet skokova.

Najbolji u redovima poraženog tima bio je Kevin Porter sa 23 poena, 10 skokova i osam asistencija.

Njujork je sedmi na Istoku sa skorom 19-18, dok je Hjuston na dnu Zapada sa učinkom 10-26.