Košarka

Utorak, 20.12.2022.

08:20

Oklahoma i Pokuševski posle drame slavili protiv Blejzersa

Košarkaši Oklahoma savladali su Portland sa 123:121, a pobedu je domaćem timu šutem za dva poena uz zvuk sirene doneo Šej Gildžes-Aleksander.

Izvor: B92

Autor:B92

Šaj Gildžes-Aleksander je za Oklahomu postigao 35 poena, dok su po 13 poena dodali Džejlen Vilijams i Lugenc Dort.

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski je za pobednički tim upisao osam poena, uz šest skokova, tri asistencije i jednu blokadu.

Pokuševski je za 23 minuta imao 3/9 u šutu iz igre, nije pogodio nijedan od četiri pokušaja za tri i iskoristio je dva od četiri slobodna bacanja.

Bolji od ostalih u redovima gostiju bio je Demijan Lilard sa 28 poena, dva manje je dodao Džerami Grant, uz osam skokova, a Anferni Simons je upisao 19 poena.

San Antonio je u teksaskom derbiju na gostovanju pobedio Hjuston sa 124:105.

Goste je do pobede vodio Devin Vasel sa 24 poena, dok je Dag Mekdermot zabeležio 16 poena.

Turski igrač Alperen Šengun je bio najefikasniji u Hjustonu sa 22 poena, a Kevin Porter džunior je dodao 15 poena.

Srpski košarkaš Boban Marjanović je za četiri minuta na terenu upisao dva poena i jedan skok za poraženi tim.

Oba tima nalaze se na začelju Zapadne konferencije. San Antonio je na pretposlednjem 14. mestu sa 10 pobeda i 20 poraza, a Hjuston je poslednji sa devet pobeda iz 30 utakmica.

Milvoki je na gostovanju savladao Nju Orleans sa 128:119, uz 42 poena i 10 skokova grčkog košarkaša Janisa Adetokunba.

Šarlot je na gostovanju slavio protiv Sakramenta sa 125:119, i tako je prekinuo niz od osam uzastopnih poraza.

Filadelfija je na svom terenu posle produžetka pobedila Toronto sa 104:101, a dabl-dabl učinak u pobedničkoj ekipi zabeležio je Džoel Embid sa 28 poena i 11 skokova.

Pobede na domaćem terenu ostvarile su i ekipe Klivlenda, Minesote i Finiksa.

Klivlend je bio bolji od Jute sa 122:99, Minesota je savladala Dalas sa 116:106 (krajem treće četvrtine isključeni trener Dalasa Džejson Kid i slovenački igrač Luka Dončić), dok je Finiks bio ubedljiv protiv LA Lejkersa sa 130:104.