Košarka

Ponedeljak, 14.11.2022.

08:45

Deni Avdija izjednačio rekord karijere

Vašington je pobedio Memfis rezultatom 102:92 i zabeležio četvrtu uzastopnu pobedu.

Izvor:

Autor:

Ekipe su se u prvom poluvremenu smenjivale u vođstvu da bi pred pauzu Grizlisi otišli na za njih najveću prednost od devet poena kada se očekivalo da će prelomiti utakmicu. Ipak, desilo se suprotno.

Još pre isteka 24 minuta su Vizardsi preokrenuli, da bi krajem treće deonice stigli do prve dvocifrene prednosti kada su

Istakao se Deni Avdija koji je izjednačio rekord karijere sa 21 poenom (8/16 iz igre), pet asistencija i dva skoka za 34 minuta na parketu.

U pobedničkom timu najefikasniji su bili Kristaps Porzingis sa 25 poena (6/10 za tri) i šest skokova, dok su dvocifreni bili još Kori Kispert sa 12, odnosno Džordan Gudvin i Monte Moris sa po 10 poena. Utakmicu je zbog zdravstvenih problema propustio Bredli Bil.

U ekipi Memfisa Dilion Bruks postigao je 19 poena, a Tajs Džonson 17. Dža Morant i Dezmond Bejn propustili su utakmicu zbog problema sa povredama.