Košarka

Nedelja, 13.11.2022.

20:26

Niksi leteli, Poku i Šej ih "ugasili" VIDEO

Košarkaši Oklahoma Siti Tandera pobedili su Njujork Nikse u nedelju predveče rezultatom 145:135.

Izvor: LN

Autor: LN

Niksi leteli, Poku i Šej ih
AP Photo/Julia Nikhinson

Mladi srpski košarkaš Aleksej Pokuševski ponovo je bio dobar i treću utakmicu u nizu završio sa dvocifrenim učinkom.

On je za 18 minuta na parketu imao 12 poena (5/8), dva skoka, tri asistencije i po ukradenu loptu i blokadu.

Niksi su odigrali briljantnu ofanzivnu prvu četvrtinu u kojoj su bili nezaustavljivi, ali im je pomogla i traljava odbrana Tandera.

Posle prvih 12 minuta viđeno je čak 84 poena – 48:36 – a igrači ekipe iz Njujorka su leteli po terenu.

Međutim, već do poluvremena došlo je do preokreta, a najzaslužniji za to bio je Šej Gildžes-Aleksander, pa je OKC na pauzu otišao sa 79:73.

Zanimljivu odluku na poluvremenu napravio je trener Tandera Majk Degnolt, pa je Pokuševskog ostavio na klupi na startu treće četvrtine, iako je utakmicu započeo u prvoj petorci.

Zbog toga je Pokuova uloga u nastavku bila manja, ali je popularni SGA nastavio da "zatrpava".

Oklahoma je došla do +19 krajem treće deonice, a Niksi su se borili do samog kraja – ipak, nije bilo šanse za preokret.ž

Posle ovog meča obe ekipe su na učinku od šest pobeda i sedam poraza.

Šej je utakmicu završio sa 37 poena (13/22), pet skokova, osam asistencija, tri ukradene i dve blokade.

Konačno se probudio i Džoš Gidi koji je imao 24 poena, 10 skokova i 12 asistencija, dok se istakao i Lugenc Dort sa 24 poena.

Na drugoj strani Kem Rediš je bio najefikasniji sa 26 poena. Džulijus Rendl se istakao sa 25 poena i deset skokova, dok je Imanuel Kvikli dodao 24 poena i pet asistencija.