Košarka

Petak, 11.11.2022.

08:15

Majami posle produžetka savladao Šarlot, trijumf Atlante VIDEO

Košarkaši Majamija pobedili su na svom terenu posle produžetka ekipu Šarlota sa 117:112, a to je gostujućem timu sedmi vezani poraz u NBA ligi.

Izvor: B92

Autor:B92

Šarlot je na početku poveo sa 3:0, da bi u nastavku sve do poslednje deonice prednost držao domaći tim.

Vodio je Majami u četvrtoj četvrtini sa 87:75, a Šarlot je serijom 12:0 došao do izjednačenja. Gosti su zatim poveli sa 98:93, da bi regularni deo bio završen nerešeno 104:104.

Majami je bio bolji u završnici produžetka i sa pet poena razlike savladao rivala.

Džimi Batler je imao najbolji učinak u domaćem timu sa 35 poena, 10 skokova i osam asistencija, Bem Adebajo je ostvario dabl-dabl sa 18 poena i 14 skokova, dok je Dankan Robinson dodao 14 poena.

Srpski igrač Nikola Jović odlukom trenera nije igrao za Majami. Timu sa Floride ovo je bio jubilarni 3000. meč u NBA ligi, a do sada su ostvarili 1.585 pobeda i 1.415 poraza.

Keli Ubre je bio najefikasniji u Šarlotu sa 29 poena, uz sedam skokova, Teri Rozije je postigao 22 poena, uz osam skokova, Džejlen Mekdanijels je dodao 16, a Mejson Plamli je zabeležio dabl-dabl sa 13 poena i 15 skokova.

Majami ima učinak od pet pobeda i sedam poraza, dok je Šarlot posle 13 utakmica ostvario tri pobede.

Atlanta je na svom terenu savladala Filadelfiju sa 104:95.

Domaći tim je meč prelomio serijom 12:0 u završnici treće četvrine i vodjstvom 80:66. U nastavku su poveli sa 94:74, a do kraja meča gosti su samo smanjili razliku.

Tre Jang je vodio Atlantu do pobede sa 26 poena i sedam asistencija, Klint Kapela je zabeležio dabl-dabl sa 18 poena i 20 skokova, dok je Deandre Hanter postigao 14 poena.

Džoel Embid je u gostujućem timu ostvario dabl-dabl sa 26 poena i 13 skokova, Tajris Maksi je upisao 15 poena, a dvocifren učinak imao je još Tobajas Heris koji je dodao 12 poena.

Atlanta posle 12 utakmica ima osam pobeda, dok Filadelfija ima skor 5/7. Dva tima će se u noći izmedju subote i nedelje sastati u Filadelfiji.