Košarka

Petak, 28.10.2022.

08:25

Jović ubacio 4p u porazu od šampiona VIDEO

Aktuelni šampion NBA lige Golden stejt je u San Francisku savladao Majami rezultatom 123:110.

Izvor: B92

Autor:B92

Aktuelne šampione NBA lige do pobede je vodio Stefen Kari sa 33 poena (10 u poslednjoj četvrtini), devet asistencija i sedam skokova, Klej Tompson je dodao 19, a Endru Vigins je zabeležio dabl-dabl sa 18 poena i 10 skokova.

Džimi Batler je bio najefikasniji u Majamiju sa 27 poena, Bem Adebajo je postigao poen manje, dok je Maks Strus upisao 14 poena.

Srpski igrač Nikola Jović je za oko sedam i po minuta na terenu postigao četiri poena, uz po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Ovo je Joviću bio drugi meč u dresu Majamija.

Golden stejt ima tri pobede posle pet utakmica, dok je tim sa Floride zabeležio četvrti poraz posle šest mečeva.

Memfis je na gostovanju savladao Sakramento sa 125:110 i tako je ekipi iz Kalifornije naneo i četvrti poraz u NBA ligi.

Desmond Bejn je u pobedničkoj ekipi upisao 31 poen, a Dža Morent je zabeležio 22 poena.

U domaćoj ekipi Dearon Foks je postigao 27 poena, dok je Harison Barns dodao 20 poena.

Memfis ima četiri pobede i jedan poraz, a Sakramento je na učinku 0/4.