Košarka

Ponedeljak, 06.06.2022.

07:43

Furiozno drugo poluvreme Golden Stejta – Bjelica koristi minute

Košarkaši Golden Stejt Voriorsa pobedili su Boston Seltikse u drugoj utakmici NBA finala rezultatom 107:88.

Izvor: RM

Autor: RM

AP Photo/Jed Jacobsohn

Vorirosi su ovom pobedom došli do izjednačenja u finalnoj seriji, pošto je Boston trijumfovao u prvoj utakmici koja je odigrana takođe pred navijačima Voriorsa.

Posle prve dve utakmice serija se "seli" u Boston, gde će Seltiksi imati podršku navijača u svom TD Gardenu u naredne dve utakmice.

Boston je bolje otvorio utakmicu, ali su Voriorsi u finišu prve četvrtine preuzeli vođstvo.

Posle rezultatske klackalice u prvom poluvremenu činilo se da će ova utakmica biti neizvesna do samog kraja. Voriorsi su imali dva poena prednosti na poluvremenu.

I onda je krenula treća četvrtina, u kojoj su Voriorsi potpuno razbili ekipu Bostona. Ovaj period igre ekipa Stiva Kera dobila je rezultatom 35:14!

I u prvoj utakmici Golden Stejt je imao sjajnu treću deonicu, ali je u četvrtoj Boston napravio sjajan preokret. Ipak u ovoj utakmici Voriorsi nisu dozvolili ništa slično.

Početkom četvrte deonice Golden Stejt je imao i najveću prednost na ovom meču, čak 29 poena razlike – 93:64.

Seltiksi su već tada izgubili utakmicu i ostalo im je da se od ovog meča oproste nešto pristojnijim porazom.

Golden Stejt je u ovoj utakmici demonstrirao sjajnu odbranu, nateravši protivnika na 18 izgubljenih lopti.

Golden Stejt Voriorse je predvodio Stef Kari koji je utakmicu završio sa 29 poena. Tome je dodao šest skokova i četiri asistencije, a pogodio je i pet trojki.

Džordan Pul je ubacio 17 poena, a i on je takođe pogodio pet trojki. Luni je imao 12 poena i sedam skokova, a Vigins i Klej Tompson su ubacili po 11 poena.

Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica je odigrao 11 minuta, postigavši za to vreme šest poena i pet skokova.

U redovima Seltiksa Džejson Tejtum je imao 28 poena i šest skokova, a pratio ga je Džejlen Braun sa 17 poena.

Dvocifren broj poena osim njih dvojice imao je još samo Derik Vajt, koji je imao 12 poena.