Košarka

Utorak, 30.11.2021.

08:35

Valančunas do rekorda, dabl-dabl Nurkića

Košarkaši Nju Orleansa naneli su kao gosti poraz Los Anđeles Klipersima 123:104.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Bila je to sjajna partija Jonasa Valančunasa, koji je susret završio sa rekordom karijere od 39 poena uz 15 skokova i tri asistencije.

Od tih 39 poena, čak 21 su bili za tri poena, pa je postao četvrti kopšarkaš u istiroriji sa 35 i više poena, 15 i više skokova i sedam i više trojki.

Ipak, Litvanac je imao sjajnu podršku i od Brendona Ingrama koji je postigao 27 poena uz sedam skokova i četiri asistencije dok je Herb Džons postigao 16.

Kod Klipersa najefikasniji je bio Pol Džordž sa 27 poena uz po tri asistencije i uhvaćene lopte.

Ivica Zubac je imao četiri poena uz isto toliko uhvaćenih lopti za 17,5 minuta na parketu.

Odlično veče imao je i Jusuf Nurkić u porazu Portlanda na gostovanju Juti.

Džezeri su slavili sa 129:107, a Nurkić je za skoro 27 minuta u igri postigao dabl-dabl od 24 poena, deset skokova i jedne asistencije.

Isti broj poena postigao je i Anferni Simons, dok je u timu Jute dominirao Donovan Mičel sa 30 poena.

Bojan Bogdanović je za 32,5 minuta postigao 13 poena uz četiri skoka i dve asistencije.

Filadelfija je bila bolja od Orlanda, 101:96.

Set Kari je bio najbolji pojedinac kod Siksersa sa 24 poena, dok je Tobajas Heris dodao 17 uz devet skokova.

U timu Orlanda najbolji je bio Nemac Franc Vagner sa 27 poena uz šest skokova i pet asistencija.

Filadelfiji je ovo bila prva pobeda u poslednje četiri utakmice, a Orlandu se ne vidi kraj crne serije, ovo im je bio šesti uzastopni poraz.