Sportovi na vodi

Nedelja, 14.08.2022.

13:41

Srpski dubl četvrti, zlato za braću Hrvate

Aleksandar Filipović i Aleksandar Beđik, srpski dubl skul, osvojio je četvrto mesto na Evropskom prvenstvu u veslanju u Minhenu.

Izvor: B92

Autor:B92

Zlato je očekivano pripalo Hrvatima braći Valentu i Martinu Sinkoviću.

Srpska posada je posle hiljadu metara bila na petom mestu. Počeli su da ubrzavaju i prestigli su Grčku na 500 metara do cilja. Međutim, Litvanija na trećoj poziciji je bila predaleko i nije bilo šanse da se uključe u borbu za medalju.

Filipović i Beđik su na kraju do cilja stigl za 6:46,57.

Sinkovići su vođstvo preuzeli posle 500 metara i na slavili sa rezultatom 6:35,93. Nešto manje od dve i po sekunde minusa imali su Španci na drugom mestu (6:38,46), dok su na trećem mestu završili pomenuti Litvanci sa 6:42,11.

Braći Sinković je ovo bila 36 zlatna medalja sa najvećih takmičenja, a tu se računaju Olimpijske igre, svetska i evropska prvenstva i svetski kupovi.