Sportovi na vodi

Subota, 28.05.2022.

14:00

Srpski veslači u finalu Svetskog kupa u Beogradu

Srpski dvojac bez kormilara, Martin Mačković i Miloš Vasić plasirao se u finale Svetskog kupa u veslanju u Beogradu.

Izvor: RM

Autor: RM

Mačković i Vasić su od početka do kraja druge polufinalne trke duge 2.000 metara na Adi Ciganliji bili u vodjstvu i kroz cilj su prošli u vremenu 6:30,77 minuta.

Oni su trku završili sa više od četiri sekundi prednosti u odnosu na drugoplasirani dvojac Holandije 1. U finale se plasirao i dvojac Velike Britanije 1, koji je zauzeo treće mesto.

Finalna trka dvojca bez kormilara na programu je u nedelju u 11.23.

Jovana Arsić se plasirala u finale skifa, pošto je zauzela treće mesto u prvoj polufinalnoj trci na Adi Ciganliji.

Arsić je 2.000 metara prešla u vremenu 7:38,27 minuta, tri sekunde iza drugoplasirane Hane Skot iz Velike Britanije, odnosno nešto više od četiri sekunde iza pobednice Šiju Lu iz Kine.

Finalna trka na programu je u nedelju u 14.08.

Aleksandar Filipović je u C finalu skifa zauzeo drugo mesto (6:56,25), odnosno ukupno 14. mesto na Svetskom kupu u veslanju, dok je Viktor Pivač bio pobednik trke skifa u D finalu (7:55,99) i u konačnom plasmanu je zauzeo 19. poziciju.