Sportovi na vodi

Subota, 13.08.2022.

21:50

Paltrinijeriju zlato i rekord na 800m, Mađarice dominantne na 400 mešovito

Italijanski plivač Gregorio Paltrinijeri osvojio je zlatnu medalju na 800 metara slobodno na Evropskom prvenstvu u Rimu.

Izvor: B92

Autor:B92

EPA-EFE/GIUSEPPE LAMI

Paltrinijeri je do novog zlata stigao rezultatom 7:40,86 minuta, što je novi rekord šampionata. Srebro je pripalo Nemcu Lukasu Martensu (7:42,65), dok je bronzanu medalju osvojio Italijan Lorenco Galosi (7:43,37).

U poslednjoj trci današnjeg programa, štafeti 4x100 metara slobodno, slavile su plivačice Velike Britanije (3:36,47) isped Švedske (3:37,29) i Holandije (3:37,59).

Mađarska plivačica Viktorija Farkaš osvojila je zlatnu medalju na 400 metara mešovitim stilom na Evropskom prvenstvu u Rimu.

Farkaš je trku završila za četiri minuta i 37,56 sekundi i tako slavila ispred sunarodnice Žužane Jakaboš koja je bila sporija za 2,23 sekunde.

Na najniži stepenik pobedničkog postolja popela se Britanka Freja Kolbert koja je finale isplivala za 4:40,06 minuta.