Proslavljena holandska plivačica Femke Hemskerk najavila je da će nakon kraja sezone okončati profesionalnu karijeru.

Izvor: B92

Autor:B92

EPA-EFE/Patrick B. Kraemer ↑ collapse

Informaciju su preneli lokalni mediji.

Ona će sa svojim timom Enerdži standard nastupati u polufinalu Međunarodne plivačke lige, koje se održava u novembru, a poslednji nastup mogla bi da ima u finalu tog takmičenja, početkom naredne godine.

U dosadašnjoj karijeri 34-godišnja plivačica osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Pekingu 2008. godine, u štafeti 4x100 metara slobodnim stilom, a četiri godine kasnije u Londonu došla je do srebra.

Osvojila je ukupno devet zlatnih medalja na Svetskim prvenstvima (uključujući i SP u malim bazenima), a na Evropskim prvenstvima osvojila je osam zlatnih medalja.

Pored zlatnih medalja, ukupno je osvojila 41 medalju na svim takmičenjim, u štafetnim trkama slobodnim stilom, kao i na 50, 100 i 200 metara istim stilom u pojedinačnoj konkurenciji.

Aktuelna je prvakinja Evrope na 100 metara slobodnim stilom.