Sportovi na vodi

Nedelja, 26.06.2022.

18:50

Srpski kajakaši osvojili zlato i srebro na EP za juniore i mlađe seniore

Strahinja Dragosavljević osvojio je zlatnu medalju u disciplni K1 200 metara na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu za juniore i mlađe seniore u Beogradu.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Juniorski reprezentativac Srbije je trku na stazi na Adi Ciganliji prešao za 35,602 sekunde.

Drugo mesto zauzeo je nemački takmičar Tilman Somer sa 35,687 sekundi, a treći je bio Matež Manfred iz Slovenije sa 35,812 sekundi.

Juniorka Dunja Stanojev osvojila je srebro u disciplini K1-200 rezultatom 41,740 sekundi.

Zlatnu medalju osvojila je Čelsi Rouzekan iz Nemačke sa 41,240 sekundi, a bronzu Reka Kisko iz Mađarske sa 42,290 sekundi.

To je druga medalja za Stanojev, koja je ranije tokom dana osvojila zlato sa Dinom Bacelj u dvosedu na 500 metara.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.