Dobrodošli

Zajedno ćemo pratiti finale Evropskog prvenstva u vaterpolu između Mađarske i Hrvatske. Meč počinje u 20 časova i 30 minuta.

Ko osvaja?
Kraj – 9:10
Vaterpolisti Hrvatske su šampioni Evrope.
10‘ Drama u finišu – 9:10
Četvrti peterac u nizu, ali Mađari ovaj put koriste priliku. Silard Janšil je bio precizan.

Do kraja su ostale 32 sekunde.
6‘ Haos u Splitu – 8:10
Hrvati jednom rukom drže zlatnu medalju, a Mađari za to mogu da krive samo sebe.

Marinić Kragić je iz peterca doveo Hrvate u novu prednost, ali su i Mađari imali identičnu priliku. Razlika je samo u tome što Kristijan Manherč nije uspeo da ga iskoristi i pogodio je prečku.

Na drugoj strani je krenula kontra Hrvata i protivnicima nije ostalo ništa drugo do da naprave još jedan peterac, a Marinić Kragić šutira u isti ugao i pogađa za dva gola prednosti po drugi put na ovom meču.
6‘ Možda i presudan momenat – 8:9
Loren Fatović je uspeo da iznudi peterac, a Jerko Marinić Kragić je uzeo da ga izvede. Rođeni Splićanin je pre toga promašio sva tri puta, ali sada ne greši.
4‘ Prečke ne prestaju da se tresu – 8:8
Au, kakvu su priliku imali Mađari. Kontra aktuelnog šampiona Evrope je dovela Vigvarija samog ispred protivničkog golmana. Šutirao je školski kroz ruke, ali je lopta ostala na prečki.

Ubrzo je isključen, pa su Hrvati u narendom napadu imali igrača više. Šutirao je Loren Fatović, ali i njegov udarac pogađa stativu.

Utakmica je završena za Erika Molnara.
2‘ Gol!
Mađari stižu do novog izjednačenja. Silard Janšik se izdigao iznad vode koliko je dug i poravnao rezultat na 8:8.

Ovo su golovi koji dovode do preokreta.
2‘ Gol!

1‘ Počelo je odlučujućih osam minuta – 7:8
Poslednjih na ovom šampionatu. Prvi napad za Hrvatsku.
Kraj treće deonice – 7:8
Ništa novo nam nije donela u rezultatskom smisli. Hrvati i dalje imaju gol prednosti.

Ipak, u pogledu golova... Prelepo.
8‘ Nastavlja se revija lepih golova – 7:8
Potcenili su Hrvati Vendela Vigvarija i ostavili mu previše prostora na šest metara što ovaj kažnjava pravim "projektilom" za izjednačenje.

Kratkog je daha ono bilo jer su na suprotnoj strani Hrvati još jednom iskoristili igrača više. Tačnije, protivnik ih je ostavio nebranjene, a ovog puta to koristi Andrija Bašić.
6‘ Kakve dve golčine – 6:7
Jedna dijagonalna lopta je našla Akoša Konarika koji je bio udvojen. Dugo je pokušavao da "brecanjem" izbaci protivnike.

Ciljao je u suprotan ugao, a onda je zakucao na prvu stativu.

Nije ostao taj gol bez odgovora na drugoj strani gde do svog trećeg gola stiže Konstatnin Harkov. Utakmica je završena sa Gerga Feketea.
5‘ Rino Burić!
Glavni protagonista treće četvrtine, u svakom smislu. Novi gol nakon sjajne akcije Hrvatske. Kružila je ta lopta, ostao je višak kod Burića kojem je spuštena lopta, a ovaj to koristi.
4‘ Novo izjednaćenje – 5:5
Sudije su dodelile peterac za Mađarsku nakon povlačenja Gerga Zelankija.

Loptu je uzeo Kristijan Manherč i nije razočarao.
1‘ Uzbudljivo u nastavku – 4:5
Počelo je durog poluvreme, a sa njom i svakojaka dešavanja u splitskom bazenu.

Najpre je Harkov posle dva gola upisao i asistenciju kada je "centrirao" Rinu Buriću, a ovaj ispred Nađija bio tek toliko da samo spusti loptu u gol.

Međutim, nije imao toliko koncentracije u odbrani kada je odbrana hrvatske iz nekog razloga stala. Verovatno su čulu sudijsku pištalju. To je iskoristio Toni Nemet koji neometan ispred Burića "zakucava" loptu u gol.
Arena u Splitu je rasprodata
Poluvreme – 3:4
Hrvati su prema priloženom ti koji su bliži osvajanju evropskog zlata. Pauza od par minuta, pa sledi treća deonica.
4‘ Ponovo vodi Hrvatska – 3:4
Ponovo pogađa Konstantin Harkov. Bio je igrač na njemu, ali to Rusu nije smetao. Vogel je uspeo samo dopola da podigne ruku, a posle odbitka od nju lopta je ušla u gol.
3‘ Sjajni Vogel
Hrvati su imali igrača više i to je pokušao da iskoristi Luka Bukić. Šutirao je, ali je njegov udarac odbranio Soma Vogel. Lopta se odbila od prečku i učinilo se u prvi mah da je posle toga prešla liniju.

Ipak, na usporenom snimku je utvrđeno da to nije bio slučaj.
Kraj prve četvrtine – 3:3
Nerešeno posle uvodnih osam minuta. Goleada u "Spaladium" areni, nadamo se da će se u tom maniru nastaviti.
8‘ Molnar!
Drugi gol za mađarskog reprezentativca iz dva šuta. Dugo se nameštao na desnom krilu, ali je potom uputio veoma precizan udarac koji uz stativu ulazi u gol.

Novo izjednačenje, verovatno će to biti i konačan rezultat prve četvrtine.
7‘ Ponovo vodi Hrvatska – 2:3
Ponovo igrač više, po ko zna koji put. Ali ponovo i gol. Ovoga puta se upisuje Ivan Krapić iz slične akcije kao i prethodno gol kada je pao.
5‘ Novo izjednačenje – 2:2
Koristi Rino Burić igrača više i nakon sjajnog pasa iz prve šalje loptu preko linije gola Mađarske.
4‘ Vodi Mađarska – 2:1
Brzo izjednačenje, a brz i preokret. U dva napada, Mađari psotižu dva gola.

Erik Molnar je dobio dugu loptu do ispred gola protivnika i lako završava akciju u dva poteza. Na suprotnoj strani igraju sjajno u bloku.
3‘ Stiže ekspresan odgovor – 1:1
Gergo Zalanki postiže prvi gol za Mađare.

Izlomio je sve u odbrani Hrvatske, uključujući i golamana protivničke odbrane koji je krenuo da odbrani jednu njegovu fintu nakon čega je ostao nebranjen suprotan ugovor, što Zalanki koristi silovitim udarcem.
3‘ Gol!
Vode Hrvati preko naturalizovanog Rusa Konstantina Harkova.

Podigao se i uputio udarac iz daljine koji je prošao ispod ruke mađarskog golmana.

Bronza je pripala Špancima
"Crvena furija" je u borbi za treće mesto savladala selekciju Italije rezultatom 7:6 posle neizvesne završnice i umalo velikog u poslednjoj četvrtini.

To je bila repriza nedavnog finala Svetskog prvenstva u kom su takođe slavili Španci.