Srbija – Španija 15:20

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je od Španije rezultatom 20:15 u drugom meču završnog turnira Lige nacija.

SRB   ŠPA
  15 : 20
30' Srbija tone
Sa igračem manje se Srbija branila, ali nije uspela. Dva brza primljena gola i Španci vode, 15:20
29' Tri gola prednosti
Srbija tone, Kabanjas opet 15:18
28' Kabanjas kažnjava
Španija ponovo vodi, 15:16

Neverovatno, Garsija opet pogađa, 15:17, Srbija zaostaje
25' Martinović!
Srbija opet vodi zahvaljujući njegovom pogotku, 15:14
24' Kraj treće četvrtine
Nerešeno je posle 24 minuta vaterpola, imamo 28 golova u tom periodu i još 8 minuta igre.

Ko će pobediti?
22' Sjajno
Opet vodi Srbija! 14:13, Vučinić je strelac, njegov peti gol

Kabanjas ipak donosi izjednačenje Špancima već u narednom napadu, 14:14
19' Preokret
Španija vodi 12:11, opet del Toro

Velkić! 12:12
Isključenja:
Srbija 14
Španija 11
16' Počelo drugo poluvreme
Odmah Španci dolaze do izjednačenja na startu treće četvrtine, 10:10
Poluvreme
Srbija vodi 10:9, solidno prvo poluvreme za izabranike Dejana Savića
15' Smanjuju Španci
U poslednjim trenucima dva brza gola za Španiju, 9:8 vodi Srbija idemo u poslednji minut
14' Radulović bez promašaja
Treći njegov gol iz isto toliko šuteva, 9:6 vodi Srbija
12' Radulović sjajan
Veoma lep gol i Srbija opet ima dva gola prednosti nad Španijom! 8:6
11' Lako primljen gol
Radulović isključen, pa Španci sa igračem više dolaze do izjednačenja. Migel del Toro poentira bez problema, 6:6

Srbija je imala dva gola prednosti i ispustila to vođstvo
9' Subotić!
Sada je Nikola Lukić bio u ulozi asistenta, a Subotić na pravom mestu u pravo vreme, 6:4
8' Srbija vodi
Martinović iz velike udaljenosti pokušava, ali se rezultat ne menja...

Lukić! Srbija sigurnije igra, po prvi put vodi, 5:4
7' Egal
Branković sada uspeva da poentira iz peterca, Srbija još jednom poravnava rezultat, 4:4
5' Napeta prva četvrtina
Preko Martinovića uspeva Srbija da dođe do izjednačenja. Radulović je izvukao peterac, sada je 2:2

Sanauha potom pogađa mrežu i Španci ponovo vode, 2:3
4' Izjednačenje
Radulović Srbiji donosi prvo izjednačenje... Ovo može biti dobar znak
2' Srbija gubi
Odmah su Španci poveli, dok Srbija nastavlja da se muči
1' Počela je utakmica
Španija ima prvi napad
Španci sigurniji
Kompletna nije bila ni reprezentacija Španije koja je pobedila Australiju sa 13:10.

Srbija je u A grupi sa Crnom Gorom, Španijom i Australijom, dok će se u B grupi takmičiti Italija, Kanada, SAD i Francuska.
Dobrodošli
Zajedno ćemo ispratiti utakmicu završnog turnira Svetske lige između Srbije i Španije.

Podsetimo, juče je Crna Gora ubedjivo pobedila Srbiju.