SL, 1. kolo: Srbija – Crna Gora 8:16

Vaterpolo reprezentacija Srbije ubedljivo je poražena na startu Svetske lige od Crne Gore rezultatom 16:8.

Dobro došli
Zajedno ćemo ispratiti meč prvog kola grupne faze Svetske lige između Srbije i Crne Gore.

Utakmica se igra u Strazburu sa početkom u 18.00 časova.
KRAJ
30' Da ne bude kao druga četvrtina
Uspela je Srbija da postigne gol u poslednjem kvartalu. Martinović je pogodio, 7:14.
26' Kontra opet problem
Ne uspevaju naši da skupe redove i pritisnu prilikom kontre Crne Gore.

Novi gol Crne Gore, 6:13.
25' Srbija bez energije
Konstantin Averka stiže do trećeg pogotka, 6:12.
KRAJ III ČETVRTINE I dalje +5
Crna Gora održava prednost sa poluvremena, 6:11.
24' Srbija smanjuje
Đorđe Vučinić se podigao i pogodio sa dva metra, 6:10.

Još jedan iskorišćen napad sa igračem više.
23' Dobra kontra Srbije
Ono što nas je mučilo u prvom poluvremenu, kontra, po tom receptu smo stigli do gola.

Strelac je Lukić, 5:10.
20' Mršić dominira
Marko Mršić je rutinski realizovao peterac i ponovo vratio +5, 4:9.

Nije bilo faula za peterac na drugoj strani, a onda Mršićeva simultanka je nastavljena.

Nezaustavljiv je igrač kotorskog Primorca, 4:10.
19' Konačno
Posle dugo vremena Srbija daje gol. Branković, vaterpolista Radničkog, postigao je gol sa desne strane, 4:8.
POLUVREME
Jako, jako loša četvrtina za naš tim, u kojoj nismo dali niti jedan gol.

Crna Gora odlično pliva kontre, brzo realizuje napade, koristi igrača više.

Serija od 5:0 donela im je prednost na poluvremenu od 8:3.

Najefikasniji na susretu je Marko Mršić sa tri pogotka.
16' Serija Crne Gore
Veliki pad u igri Srbije. Serija Crne Gore od 4:0.

Opet Mršić i to je 3:7.

Najveća prednost na utakmici do sada je uvećana, pošto je i Spajić dao gol, 3:8.
15' Crna Gora sigurna
Još jednom su iskoristili igrača više Crnogorci, a dobar šut opet je pokazao mladi Mršić, 3:6.
14' Uspavan Rističević
Mršić je iznenadio Rističevića šutem sa šest metara – i savladao ga je, 3:5.
13' Prazan hod
Nekoliko neiskorišćenih napada na obe strane.

Crna Gora vodi, 3:4.
10' Srbija kažnjena
Srbija je propustila šansu za preokret, pošto je Radulović promašio peterac.

Dobra odbrana Srbije, ali loš, brzoplet napad.

Kontra Crne Gore i sviran peterac, koji je realizovao Đurđić, 3:4.
KRAJ I ČETVRTINE
Posle prvih osam minuta, nerešeno je – 3:3.

Crna Gora je bolje otvorila meč, dva puta vodila sa dva gola razlike, ali su se "delfini" vratili, iskoristivši peterac, a onda i igrača više.
8' Izjednačenje!
Šansu posle kontre i čist zicer za izjednačenje propustio je Stojanović.

Dobra odbrana i nova kontra naših, a onda i isključenje za Vidovića.

Izjednačenje nam je doneo Radulović, preciznim udarcem u bliži ugao, 3:3.
6' Brzo izveden napad, pa peterac
Nakon isključenja našeg igrača, Crnogorci su brzo izveli prekid, a novi gol iz relativne blizine dao je Averka, 1:3.

Na drugoj strani Srbija je dobila peterac, a siguran egzekutor bio je Stojanović, 2:3.
5' Srbija se upisala
Vasilije Martinović je postigao prvi gol za Srbiju, 1:2.

Iskoristili smo igrača više.

Sjajan šut sa leve strane, iskosa.
4' Crna Gora opet iskoristila igrača više
Crna Gora je još jednom iskoristila igrača više.

Ovoga puta je pogodio Bogdan Đurđić, 0:2.
3' Tvrdo na startu
Prvi napad Crne Gore nije prošao, naši su se odbranili i izblokirali šut.

Nije prošao ni naš prvi napad preko centra Vica.

Faul u napadu Crnogoraca, međutim, ni ovoga puta to nismo iskoristili.

Crna Gora je iskoristila prvo isključenje (Milojević) i povela preko Averke, Belorusa koji je nedavno dobio crnogorski pasoš, 0:1.
Počela je utakmica
Prvi napad imaju Crnogorci.
Vaterpolisti su spremni
Intoniranje himni, pa meč...
Prvi meč grupe A završen
Španija pobedila Australiju rezultatom 13:10.

U prvom meču grupe B, Italija je savladala Kanadu 17:5.
Poslednji susret na SP
Srbija je u Budimpešti pre tri nedelje savladala Crnu Goru u razigravanju (5. do 8. mesta) na Svetskom prvenstvu.

Rezultat je bio 10:7.
Srbija u Svetskog ligi
"Delfini" su najtrofejniji u ovom takmičenju sa 11 medalja (10 zlata i 1 bronza).

Sledi Crna Gora sa tri zlata, dok dva ima Mađarska.
Savićeva izjava posle nedavno završenog SP
Apsolutno ostaje žal što nije bila borba za medalju. Kada se sve pogleda, usponi i padovi, sigurno da æe ovo prvestvo biti zapamæeno. Mora da se analizira, zbog pada forme i odreðenih stvari. Današnja utakmica ako se pogleda u odnosu na prvu sa Amerikom na prvenstvu, bila je razlièita. Pre svega u ozbiljnijem pristupu, agresinosti i odreðenim stvarima u odbrani