Finale Lige šampiona: Novi Beograd – Pro Reko

Vaterpolisti Pro Reka osvojili su Ligu šampiona.

U pitanju je Đakomo Kanela, vaterpolista Pro Reka
KRAJ
Pro Reko je odbranio titulu
Peterci
Posle regularnih 32 minuta rezultat je 13:13 i čeka nas izvođenje peteraca u finalu Lige šampiona

3:3, Jakšić pogodio prečku
3:4, Zalanki u mrežu, Pro Reko je šampion!
32' Izjednačenje
Zalanki pogađa na 12 sekundi pre kraja. Pro Reko uspeva da izjednači na 13:13, a Igor Milanović zove tajm-aut
32' GOOOOOOOOOOL
NIKOLA JAKŠIĆ, 13:12 za Novi Beograd, 50 sekundi pre kraja
31' Drama se nastavlja
Američki igrač Ben Halok donosi izjednačenje na nešto više od minuta pre kraja, 12:12
28' Nikola Jakšić!
Nezaustavljiv je! Sada sa bekovske pozicije trese mrežu, njegov peti gol! 12:11
27' Opet Janger
Izjednačenje, opet je napeto, 11:11
26' Janger postiže gol
Austrailjanac igra jako dobro i ovo je njegov treći pogodak, a Pro Reko smanjuje na 11:10
24' Zalanki se odlično snašao, Jakšić još bolje
Pro Reko smanjuje na 10:9, ponovo je precizan bio mađarski reprezentativac

Jakšić! Sa centarske pozicije dolazi do fenomenalnog gola, njegov četvrti danas, 11:9
23' Duško Pijetlović!
Odličan napad Novog Beograda, ostaje Duško sam na dva metra od gola i koristi situaciju, 10:8 lepa prednost
22' Gol iz kornera!
Neverovatan potez Strahinje Rašovića! Iz kornera gol,9:8
20' Gol za gol
Ponovo peterac, ovoga puta ne baš najčistija odluka, ali je peterac dosuđen i italijanski tim ponovo vodi. Ivović je strelac za Pro Reko, 7:8

Strahinja Rašović sa leve strane, ne baš idealan ugao, ali to njemu ne smeta. Novi Beograd ponovo poravnava, 8:8
19' Peterac
Lična greška Duška Pijetlovića , peterac za goste posle sjajne tranzicije. Zalanki pogađa iz peterca, 7:7
18' Opet Jakšić!
Nikola Jakšić se sjajno snašao ispred gola Pro Reka i Novi Beograd ponovo vodi, 7:6
17' Počelo je drugo poluvreme
Od stative se lopta odbija i pogađa golmana Žoaa u glavu, pa ulazi u gol. Izjednačenje Pro Reka, 6:6
Kraj prvog poluvremena
16' Izjednačenje, pa Jakšić!
Uspevaju italijanski gosti da izjednače, posle nekoliko minuta zatišja imamo gol i novo poravnanje, 5:5

Na tribinama ima malo varnica, ali sve se svodi na verbalno nadglašavanje navijača

Samo 12 sekundi pre kraja prvog poluvremena, Mandić asistira Jakšiću koji postiže jako važan gol i Novi Beograd vodi 6:5, setimos e kraja prvog kvartala i tada je Mandić imao "bombu" za 2 gola prednosti, ali tada su gosti to stigli, dok sada nisu
12' Prečka
Ostaje 5:4, Drašović je opet šutirao i lopta neće u gol...
9' Počela je druga četvrtina
Odmah gol! Strahinja Rašović rešava probleme Novog Beograda, 5:4 novo vođstvo
8' Bomba
Dušan Mandić, MVP kandidat, ništa ne prepušta slučaju. Bivši igrač Partizana i reprezentativac Srbije se više puta pokazao u velikim mečevima, Novi Beograd vodi 4:2

Potom peterac i Pro Reko smanjuje na 4:3

Opet izjednačenje, Kanela ponovo poentira, 4:4
7' Gol!
Nikola Jakšić! Opet Novi Beograd koristi prednost sa igračem više, 3:2 vodi Novi Beograd
5' Dva brza gola
Pro Reko vodi, sada je Kanela bio precizan i bez većih problema zatresao mrežu novobeogradskkog tima, 1:2

Nije prošao ni ceo minut, a Novi Beograd je već izjednačio. Strelac je Vlahopulos, 2:2
4' Izjednačenje
Janger postiže prvi gol za Pro Reko, evo izjednačenja posle 4 minuta igre i 2 pogođene prečke italijanskog tima
2' Goooooooooool
Radomir Drašović, reprezentativac Srbije, sjajno otvara ovaj meč i Novi Beograd vodi sa 1:0
1' Počela je utakmica
Pro Reko ima prvi napad i odmah prečka. Sreća za Novi Beograd, ostaje 0:0

Prisetite se drame iz polufinala
Na putu do finala
NBGD je eliminisao Marsej i Brešu.
Dobro došli
Ostanite uz B92.net, od 19.30 pratimo finale Lige šampiona između Novog Beograda i Pro Reka u bazenu "11. april".