Srpski teniser Novak Đoković eliminisan je sa Mastersa u Rimu, a bolji od njega bio je Holger Rune.

Uvek je debata. To je velika investicija. Ne znam da li mogu to da naprave ovde. Mnogo je spomenika pod zaštitom, jako je teško dobiti zaštitu. Imali smo ranije dan-dva kiše, sada je konstantno. Morate to da prihvatite.
Đokovićevi favoriti za osvajanje Rolan Garosa
Upitan je da li je pred nama najneizvesniji Rolan Garos, na šta je usledio odgovor da sve zavisi od toga da li će Rafael Nadal igrati,

Pored njega je izdvojio Karlosa Alkarasa.
O pripremama za Rolan Garos
Treniraæu i biæu spreman za najvažniji turnir na šljaci za mene. Nadam se da æu biti 100 odsto spreman. Uvek sam voleo šansi na Grend slemovima, na bilo kojoj podlozi, protiv bilo koga u tri seta.
Kratak odgovor Novaka
Na pitanje da li je i dalje optimističan kada su u pitanju njegove šanse za Rolan Garos.

"Da", glasio je odgovor,
Novak Đoković
Spori uslovi. Ovo je jedan od najhladnijih i najvlažnijih turnira na kojima sam igrao. Mnogo kiše. On je veoma brz i talentovan, dinamièan igraè. BIo je bolji. Igrao je predobro za mene tokom veæeg dela meèa. Loše sam poèeo treæi set i tu se meè prelomio za njega. Zaslužio je da pobedi.
Ostanite sa nama
Pratićemo konferenciju za medije Novaka Đokovića.
Rune o finišu
Znao sam da ako Novak uðe u raspoloženje, ne znam šta može da se desi. Teško je završiti meè protiv njega. Iako sam izgubio set, rekao sam okej moraš da ideš dalje.
Holger Rune
Velika pobeda za mene. To sam uradio prošle godine u Parizu, ali svaki meè je izazov kada igram protiv Novaka. On je jedan od najveæih. Jako sam ponosan na sebe. Mnogo toga još mogu da ostvarim. Skroman sam, nadam se da me ljudi gledaju na taj naèin. Veliki sam borac, uvek sve ostavim na terenu. Veliki sam fan Ðokoviæa, želim mu sve najbolje.
Kraj!
Novak Đoković je eliminisan sa Mastersa u Rimu.
2:5 – Propušta Đoković veliku priliku
Imao je brejk šansu sada srpski teniser, ali mu je nezgodno odskočila loptica i šalje je u aut...

Izjednačenje – 40:40.
2:5 – U toku je potencijalno gem odluke
Uspeo je Đoković da makar produži ovaj meč na svoj servis, ali tek na razliku.

Sada Rune ima priliku da obezbedi prolaz dalje na sopstveni servis.
1:5 – Đoković na gem od ispadanja
Rune je siguran na svoj servis, sada Đoković servira da ostane u meču.
0:4 – Ide sve kao po loju za Runea
Novi gem na svom kontu za Danca, sada je na dva koraka od prolaska dalje.

Đoković je ponovo prišao sudiji, ali ovaj put ne da bi se obračunao sa njim nego sa navijačima na tribinama. Zahtevao je da se izbace sa tribina, ali ih je sudija samo upozorio.
0:3 – Rune pravi novi brejk
Prvu je uspeo da sačuva, ali Đoković nije bio toliko uspešan kod druge brejk lopte protivnika.

Mladi Rune sada ima dva brejka prednosti u odlučujućem setu.
0:2 – Đoković spasao brejk loptu
Ovoga puta nema brejka za Runea, prelomni trenuci ovog meča.

Đoković u raspravi sa sudijom
Loše je započeo drugi servis gem u trećem setu gde je Rune poveo sa 0:30.

Osvojio je Đoković naredni poen, ali mu se nije svidelo nešto što je sudija uradio, te je ušao u raspravu sa njim.
0:2 - Ozbiljna prednost
Potvrdio je Danac brejk, Novak u problemu.
0:1 - Odmah brejk!
Rune oduze servis Ðokoviæu na startu treæeg seta, za nastavak velike borbe.
Počinje treći set
6:4 - Izjednačenje u setovima!
Igraæe se treæi set! Posle dva poena u nastavku meèa, Ðokoviæ je došao do izjednaèenja.
Tri set lopte za Đokovića
Ðokoviæ ima 40:0
Prekid od nepunih 60 minuta
Dvojica tenisera u svlaèioni su provela manje od sat vremena, sada sledi zagrevanje. Rune vodi u setovima, a u drugom je 5:4. Rune servira, a Ðokoviæ ima 30:0.
Igrači se spremaju za povratak
Rune i Ðokoviæ na terenu
Nastavak ne pre 15:40
Meèevi se neće nastaviti pre 15:40, saopštili su organizatori u 15:15. Pored meèa Ðokoviæ - Rune, prekinut je i susret ženskih dublova.
Već pola sata traje prekid
Rune vodi i vratio se u set
Meč je prekinut na servisu Runea, koji je u prethodnom gemu oduzeo Novaku servis i potpuno se vratio u meč. U ovom gemu Novak je imao 0:30 i dva poena su ga delila od izjednačenja u setovima.
Međutim, planove oko toga promenio je pljusak.
Prekida se igra
Sudija poslao igraèe u svlaèionicu. Navlaèi se mušema na teren. Videæemo kada æe nastaviti i koliko æe pauza da traje. Po oblacima i kolièini kiše, reklo bi se da neæe biti kratkog daha. Èekamo zvanièno saopštenje organizatora.
Pljusak u Rimu
Kiša sve jaèe pada, èeka se odluka o nastavku meèa.
5:4 -Vraća Rune brejk
Sjajan gem su odigrali, sa dosta kvalitetnih udaraca. Na kraju, Rune koristi drugu priliku i vraæa se u ovaj set.
Tri brejk lopte za mladog Danca
Posle sjajne razmene od 34 udarca, 20-godišnji teniser dolazi do tri brejk lopte. Prvu Ðokoviæ spasava.
5:3 – Rune bez greške
Rune bez izgubljenog poena dolazi do treæeg gema u ovom setu. Sada Ðokoviæ servira za set i izjednaèenje.
Medicinski tajm za Runea
Danac je tražio pomoæ, dobija tretman na desnom kolenu od lekara.
5:2– Đoković se vratio!
Brzinski uzima gem i vodi sa 5:2 u drugom setu.
4:2 - Brejk Novaka!
Konaèno je srpski teniser uzeo servis Runeu, a ono što plaši jesu crni oblaci iznad Centralnog terena.
Sporna situacija - da li je bio aut?
Posle jednog udarac Ðokoviæa, Rune je prekinuo poen jer je video da je lopta u autu. Glavni sudija ipak procenio da je lopta dobra, poen za Ðokoviæa. Izjednaèenje 40:40. Kasnije se ispostavilo da je Rune bio u pravu.
3:2 – Đoković hvata ritam
Dosta sigurnije deluje srpski tensier u drugom setu, sa manje napora osvaja svoje servis gemove. Videæemo kako æe tableta da deluje i da li æe Ðokoviæu pomoæi da zaigra u svom stilu.
2:2 - Rune prati
Bez velikih problema Rune dolazi do izjednačenja u drugom setu.
2:1– Đoković vodi
Uzeo je gem na svoj servis, nakon što je spasio brejk loptu. Potom je ušla medicinska pomoć, a Đoković je nakon konsulatacija sa lekarom popio tabletu za bolove.
Brejk lopta za Runea
Prva u drugom setu.
Čeka se ulazak medicinske pomoći
Čeka se kraj gema, Đoković očigledno ima problem sa povredom
1:1– Siguran i Rune
Rune ne greši na svom servisu, izjednačenje.
1:0 – Novak uzima prvi gem u drugom setu
Siguran početak drugog seta za srpskog tenisera.
Počinje drugi set
2:6 – Ekspres Rune
Danac ima set prednosti u četvrfinalu, posle 38 minuta igre. Iskoristio je prvu od dve set lopte na svoj servis!
2:5 - Đoković produžio set
Đoković je spasio prvu set loptu, koju je imao Rune. Posle toga uspeo je da dođe do drugog gema i da produži prvi set.
Set lopta za Runea
1:5 – Danac nastavlja da melje
Siguran na svoj servis, bez izgubljenog poena uzima gem i samo je na korak od prvog seta. Igra se samo 30 minuta.
1:4 – Dupli brejk!
Muči se Novak, Rune ima dupli brejk!
1:3 – Rune čuva prednost
Rune nastavlja u svom ritmu, dobro servira i gradi poene. Delovao je da će ovo biti jedan lagan gem za Runea, bez izgubljenog poena, ali produžio je gem Đoković koliko je mogao. Ipak, Rune vodi 3:1 u prvom poluvremenu.
1:2 – Prvi gem za Đokovića
Novak se konačno zagrejao i bez velikih problema uzima prvi gem na ovom meču. Sa nulom je dobio ovaj gem.
0:2 – Danac potvrdio brejk
Đoković je uzvratio na servis rivala i odmah je bio u prilici da vrati brejk. Dve šanse je imao za to, a isli nije iskoristio nijednu. Posle spašavanja brejk lopti, Danac je uspeo da potvrdi brejk.
0:1 – Brejk Runea!
Dve brejk lopte imao je Rune, posle dve greške iz Đokovića iz bekhenda. Danac odmah koristi priliku i oduzima servis srpskom igraču.
Počeo je meč
Đoković prvi servira.
Igrači izašli na teren
Aplauz za Đokovića, koji će imati veliku podršku navijača, jer su tribine više popunjene u odnosu na prethodne mečeve.
Sve je spremno
Rune i Đoković čekaju izlazak na teren.
Rune i Đoković spremen za izlazak na teren.
Ovako je izgledao meč u Parizu
1-1
Đoković i Rune do sada su se sastajali dva puta i skor je nerešen.

Danac je slavio u poslednje, u finalu Partiza prošlog novembra.
Đoković: Podseća na mene
Vrlo je dobar, tu je na turu nekoliko godina u vrhu, ustanovio se kao top-igraè. Podseæa me na mene, može da vas napadne sa obe strane, pravi je 'ol-araund' igraè. Igrao je u Monaku, sigurno da æe biti težak meè