Dobio je Lajović pomoć i nastavalja meč. Servira za opstanak u ovom setu.

Uz mnogo muke Đoković je osvojio je 11. gem drugog seta. Osigurao je taj-brejk.

B92/MT
Đoković uzeo tabeletu
U pauzi između gemova, medicinski tim je bio na terenu i Đokoviću je dao tabletu, koju je on popio.
5:4 - Novak se vratio iz ponora
Lajović je imao 0:40 na Novakov servis, tri brejk lopte nije iskoristio. Bila je to sjajna prilika da napravi brejk i servira u narednom za meč. Ali ništa od toga, Novak se vratio.
4:4 - Velika borba se nastavlja
Lajović prati ritam Đokovića, novo izjednačenje.

Predrag Milosavljevic/Starsport.rs

"Nole, Nole"
Publika u Banjaluci je na strani Novaka Đokovića.

"Nole, Nole", orilo se pred početak osmog gema u drugom setu.
4:3 - Siguran je Novak na svoj servis
Dva poena uzeo Lajović u ovom gemu, ali je bez muke Đoković odservirao za vođstvo od 4:3. I dalje nema brejka u ovom setu,
3:3 - Bori se Lajović
Dve brejk lopte je spasio u ovom gemu.
Sat i 40 minuta igre u Banjaluci, Đoković nije iskoristio 15. brejk loptu u ovom meču.
3:2 - Đoković vodi
U jednom od dužih gemova u ovom meču, Đoković je spasao dve lopte, tražio pomoć publike, a potom istu utišavao, da bi na kraju uzeo gem na svoj servis.
"Tiše malo, tiše malo"
Nakon traženja podrške, Novak je tražio od publike da bude tiša između poena.

"Tiše malo, tiše malo", rekao je Novak prilikom pripreme za servis.
Đoković traži pomoć publike
Đoković kao da je u grču, nema te sigurnosti u njegovoj igri. Lajović je u ovom gemu imao 0:30, Đoković izjednačio, ali neiznuđenom greškom omogiućio je brejk loptu rivalu. Uspeo je da je spasi, a nakon toga Novak je tražio podršku publike.

Usledio je aplauz, a ovaj gem nastavlja da se igra na razilku.
2:2 - Gem bez brejk šanse
Sigurno je odservirao Lajović i uspešno završio četvrti gem drugog seta u svoju korist.
Atmosfera na tribinama

2:1 - Prednost za Novaka
Propisno Lajović muči Đokovića u ovom meču, ali sa 40:30 Novak uzima drugi servis gem.
1:1 - Lajović se odbranio
U lepoj prilici je bio Đoković da oduzme servis Lajoviću, ali ni ovog puta tri šanse nisu bile dovoljne. Dušan se odbranio i osvojio prvi gem u durgom delu igre.
Novakove muke sa brejk loptama
Peti gem za redom u kom je Đoković imao brejk loptu. U ovom meču ih je imao 14, a iskoristio je samo jednu.
1:0 - Dobija Đoković gem
Počelo je duplom greškom, ali na je kraju Novak uspeo da odservira i uzme prvi gem u drugom setu.
Počinje drugi set, opet prvi servira Đoković
4:6 Lajović ima set
Nove dve brejk lopte je imao je Đoković, da se nasatvi revija brejkova. Nije uspeo da realizuje nijednu, ali je brzo dobio novu priliku, 11. od početka meča. Ni nju nije iskoristio, ali je Lajović iskoristio prvu set loptu. Posle 63 minuta igre ima lepu prednost protiv najboljeg na svetu.
4:5 - Brejk za brejkom
Lajović na korak od seta! Još jednom je oduzeo servis rivalu, iskoristio greške i vodi 5:4 i servira za set
4:4 - Vraća se Novak
Serija grešaka Lajovića u ovom gemu donela je Đokoviću priliku da konačno varti brejk, a najbolji teniser sveta sada je to uspeo. Prosuo je Dušan sve urađeno, izjednačenje u prvom setu 4:4.
3:4 - Rutinski
Sa nulom Đoković osvaja ovaj gem na svoj servis.

2:4 - Lajović ne da brejk!
Krenuo je Đoković da napada u ovom gemu, imao 30:0 i delovalo je da je blizu brejk šanse. Vezao je Dušan dva poena, imao i ponovljen servis, ali je Novak ipak imao priliku za brejk.

Bobreni Lajović uspeo je da spase, pa smo gledali još jedan gem na razliku, na kraju posle velike borbe uspao je da uzme četvrti gem.
Ode reket u publiku
Velika borba vodi se u šestom gemu prvog seta, a prilikom jedne razmene u želi da stigne lopticu, reket Novaka Đokovića je završio u publici.

Završio je na prvom "prstenu" i trebalo je neko vreme da mu vrati. Na sreću, nije nikog udario, ali je uzdahe sa tribina svakako izazvao.

Navijač do kog je došao reket prvo se slikao sa njim, a potom ga vratio Novaku.
2:3 - Prekida Đoković mini-seriju Lajovića
Bez većih problema Novak je odigrao u svom servis gemu i tako prekinuo seriju Lajovića od tri gema u nizu.
Probudila se i publika
Počelo je navijanje u Banjaluci. Daju podršku Đokoviću, koji trenutno gubi 1:3.
1:3 - Lajović potvrdio brejk
Mogao je Novak odmah da vrati brejk, ali dve šanse su otišle u nepovrat. Spasao je Lajović obe i produžio gem, da bi najbolji teniser imao i treću brejk loptu, ali ništa nije bilo ni od nje.

Dušan je još jednom izborio izjednačenje i na kraju uzeo gem.

1:2 - Brejk Lajovića
Dve brejk lopte imao je Dušan u ovom gemu, bilo je nesigurnosti kod Đokovića. Lajović iskoristio prvu i vodi 2:1 u prvom setu.
1:1 - Siguran i Lajović
Samo jedan poen dozvolilo je Lajović Novaku u ovom gemu i mnogo lakše je uspeo da ga osvoji, nego što je to bio slučaj kada je Đoković otavrao meč.
Čudna atmosfera
Čudna atmosfera na Centralnom terenu kompleksa "Mladen Stojanović". Tribine su ispunjene do poslednjeg mesta, ali svi ćute. Kao da ne znaju za koga da navijaju. Aplauzi posle svakog poena jedino ne izostaju.
1:0 - Vodi Đoković
Najbolji teniser sveta odličnim servisima započeo je meč. imao je Đoković priliku da ovaj gem završi sa nulom, ali je Lajović iskoristio greške i vezao tri poena, pa je gem morao da se rešava na razliku.

Posle sedam minuta igre u prvom gemu na čemu, Novak je uzeo svoj servis gem.
Počeo je meč u Banjaluci
Prvi servira Novak Đoković.
Sve je spremno, Đoković i Lajović izašli na zagrevanje

Pune tribine
Tribine u Banjaluci biće popunjene do poslednjeg mesta.

Veliko interesovanje publike

Rubljov prošao
I Andrej Rubljov je među četiri najbolja.

O njegovom meču više OVDE.
Duci: Uživaću u meču
Očekuje nas svakako uzbudljiv meč.

Evo šta je Dušan Lajović rekao o meču sa Novakom posle pobede nad Barerom.

Đere eliminisan
Jedan meč je već zaršen danas, Laslo Đere nažalost nije prošao u polufinale.

Od njega je bio bolji Aleks Molčan.
Novakovo zagrevanje
Novak Đoković je imao zanimljivu pripremu za meč nešto ranije tokom dana.

Neko je rekao: Vadi pare, Novače!
Kako su prošli do sada?
Novak je na startu bio slobodan, a potom je pobedio Luku van Ašea iz Francuske, 6:7 (4), 6:2, 6:3.

Lajović je pobedio Filipa Krajinovića sa 6:2, 4:6, 6:4, a potom Gregoara Barera, 6:3, 6:0.