1/2 finale, ATP Finale: Đoković – Zverev 1:2 (6:7, 6:4, 3:6)

Srpski teniser Novak Đoković izgubio je od Aleksandra Zvereva 1:2 (6:7, 6:4, 3:6) u polufinalu završnog turnira u Torinu.

Dobrodošli
Zajedno ćemo pratiti meč polufinala završnog turnira u Torinu između Novaka Đokovića i Aleksandra Zvereva.
Kraj meča, Zverev u finalu
6:7, 6:4, 3:5 – Tri meč lopte za Zvereva
Nakon skoro dva i po sata igre.
6:7, 6:4, 3:5 – Đoković "počistio" Zvereva pred odlučujući gem
Po njegovom receptu, sa "nulom".
6:7, 6:4, 2:5 – Zverev na gem od finala
Imaće za čim da žali Đoković nakon ovog gema, prevashodno zbog propuštene prilike za povratak. Serviraće za ostanak u meču.
6:7, 6:4, 2:4 – Đoković ponovo ne koristi brejk priliku
Imao je prednost srpski teniser, ali šalje loptu daleko iza čeone linije.

6:7, 6:4, 2:4 – Vraćamo se u rutinu
Bez brejka u dva gema. Igrači sigurni na svoj servis.
6:7, 6:4, 1:3 – Brejk Zvereva
Prvi na meču za nemačkog tenisera. Đoković u teškom položaju.
6:7, 6:4, 1:2 – Zverev ima dve brejk lopte
Situacija ne stoji dobro po Đokovića.
6:7, 6:4, 1:2 – Zverev i servis gem bez poena protivnika, ponovo
Ali, tako je bilo i u drugom setu.
6:7, 6:4, 0:1 – Zverev se izvukao
Gubio je 0:30, ali je onda ponovo proradio servis.
Počinje treći set
Na startu prva dupla greška Zvereva.
6:7, 6:4 – Đoković izjednačuje
Koristi tek petu set loptu. Zverev je tražio proveru.
6:7, 5:4 – Ne koristi ni treću
Nikako da prelomi Đoković ovaj drugi set. Imaće i četvrtu priliku.
6:7, 5:4 – Propušta obe...
Neshvatljiva greška kod druge prilike za osvajanje seta. Dugo su razmenjivali loptice i kada je krenuo da izađe na mrežu, Đoković je loptu smestio u mrežu.
6:7, 5:4 – Dve set lopte za Đokovića
Nakon 42 minuta igre u drugom setu.
6:7, 5:4 – Koristi drugu priliku!
Brejk za Đokovića. Servira za izjednačenje u setovima.
6:7, 4:4 – Ne koristi priliku Novak
Zverevov servis funkcioniše perfektno.
6:7, 4:4 – Brejk lopta za Đokovića
Napokon stiže do prilike svetski reket broj jedan. Ponovo je morao dobrano da se pomuči nakon sjajne defanzive Zvereva.

Prva šansa još od 5:4 u prvom setu. To su ujedno jedine dve brejk lopte Đokovića.
6:7, 3:4 – Brzo stiže i potvrda prethodno napisanog
Ponovo Zverev stiže do gema bez izgubljenog poena na svoj servis.
6:7, 3:3 – Đoković stiže do izjednačenja, ali...
Ogromna je razlika između servis gemove dvojice tenisera. Zverev je dobrano namučio Đokovića i na kraju mi sa par grešaka poklonio gem, dok na svoj servis ne pruža šansu srpskom igraču.

6:7, 2:3 – Zverev "počistio" Đokovića
Dok smo trepnuli gem je prošao. Samo 58 sekundi. Sjajno servira, ali i igra Zverev.

6:7, 1:2 – Zverev održava rezultat
Nastavlja se priča iz prvog seta. Đoković ne može da stigne do brejk lopte, a Zverev ne greši iz servisa. Nejasno je kako igrač kojem dvocifren broj greški na meču od dva seta nisu strane, a do sada ih na ovom nije napravio niti jednu.
6:7, 0:1 – Prvi gem drugog seta za Nemca
Zverev ne planira da stane, sjajno igra.

6:6 (4:6) – Dve set lopte za Zvereva
Pokušavao je Đoković slajsevima da izbaci iz ritma Nemca, ali bezuspešno. Servira za prvi set.
6:6 (3:5) – Zverev blizu prvog seta
Zanimljiva skraćena lopta Đokovića koja je umalo ostala na mreži, ali stiže je Zverev i lako stiže do poena.
6:6 (2:3) – Đoković poklanja poene
Prva dupla servis greška srpskog igrača.
6:6 (1:1) – Izjednačeni i na startu taj-brejka
Vrh mreže spašava Zvereva.

6:7
ĐOK 0 0
ZVE 1 0

6:6 – Igraće se taj-brejk
Nijedan teniser nije uspeo da stigne do brejka. Žaliće zbog propuštenih prilika.
6:5 – Zverev propustio dve vezane brejk lopte
Ceo prvi set su se teniseri mučili da dođu do prilike za brejk, a sada ih ne koriste kada su tu. Međutim, Zverev nije ni dobio priliku da ih iskoristi.

Potom se nadovezao i stigao do šestog gema.

ĐOK 0 6
ZVE 0 6
Najbolji poen na meču, ali gem je na kraju uzeo Zverev
5:4 – Ne koristi priliku
Servis održava Zvereva u prvom setu.
5:4 – Set lopta za Đokovića
Prvi reket seta nije bio ni blizu brejk lopte u dosadašnjem delu meča, a sada će imati prvu koja je ujedno i set lopta.
4:4 – Đoković ni blizu brejk lopte
Teško je igrati sa Nemcem kada ovako servira. Čak 92 odsto poena je osvojio kada je ubacivao prvi servis.

ĐOK 0 5
ZVE 0 5
4:3 – Bez prilike za brejk i dalje
Vodio je Zverev 15:30 u ovom gemu, ali je Đoković preokrenuo i stigao do četvrtog gema.

Prelazi se na nove loptice.
3:2 – Još jedan lagan gem za Novaka
Ponovo bez izgubljenog poena. Od starta je izgubio samo dva i to na drugi servis.
Podrška za Đokovića sa tribina
2:1 – Zverev namestio ruku
Promašio je samo jedan od osam servisa, Dva asa za sada.
2:1 – Igrači sigurni na svoj servis
Ne dozvoljavaju protivniku priliku za brejk. Nakon devet minuta srpski teniser ima brejk prednosti, ali sledeći servira Zverev.
1:0 – Đoković ekspresno
Bez izgubljenog poena. Prvi put je srpski as na ovom turniru odigrao početni gem koji je pripao teniseru koji je na servisu.
Meč počinje
Na servisu Novak Đoković. Dva seta vode u finale.
Zverev dobio na podbacivanju novčića
Bira da na startu servira Novak Đoković.
Igrači izlaze na teren
Meč uskoro počinje.
Medvedev prvi finalista
Drugi teniser sveta je besprekornom igrom u prvom polufinalu pobedio Norvežanina Kaspera Ruda, 6:4, 6:2. Više o tome ovde.