1/4 finale SET GEM
Krajinović 0 0
Beretini 2 0
Srbija open, četvrtfinale: Krajinović – Beretini 4:6, 4:6
Mateo Beretini je pobedio Filipa Krajinovića sa 6:4, 6:4 i plasirao se u polufinale Srbija opena.
Kraj meča, pobeda Beretinija!
Šteta, Imao je Krajinović 0:40 u ovom gemu, tri šanse da se vrati u igru i produži meč, ali nije uspeo.

Italijan je posle 87 minuta igre slavio sa 6:4, 6:4 i sada čeka pobednika meča Danijel Taro - Federiko Delbonis.
Beretini na gem do pobede
Italijan je potvrdio brejk, vodi sa 5:3. Nedostaje mu gem za plasman u polufinale.
Brejk Beretini
Uspeo je Beretini da uradi ono što je želeo, da dođe do brejka i povede sa 4:3.

Krajinović je sad u problwemu ima set i brejk zaostatka.
Ravnoteža
Dobar servis, pa forhend viner, recept koji donosi dosta poena teniseru iz Rima.

Imamo ravnotežu na polovini drugog seta, 3:3.
Filip se spasao posle 0:40!
Težak, zaista težak gem za našeg tenisera. Imao je 0:40, ali je uspeo sve to da nadoknadi i sačuva servis.

Velika propuštena šansa za Italijana, Krajinović sada vodi sa 3:2.
Drži se i Italijan
Ne dozvoljava ni Beretini Filipu da dođe do brejk lopti u ovom setu.

Stigao je Krajinović do 40:30, ali ne i dalje od toga, sada je 2:2 u drugom setu.

Kontrola seta
Dobro je, Filip kontroliše početak ovog seta, siguran je na servisu, dobro igra u polju i ne dozvoljava protivniku prilike da dođe do brejk lopte.

Krajinović vodi sa 2:1 posle 12 minuta igre u ovom setu.
Volej Filipa za prvi gem u drugom setu
Bolji početak drugog seta za tenisera iz Sombora.

Došao je do 40:0, onda je Rimljanin osvojio dva poena, ali je u narednom poenu usledio izlazak na mrežu, dobar volej, Filip vodi sa 1:0.
Set Beretini!
Uspeo je Krajinović da dođe do 30:40, da učini gem zanimljivijim, ali je Italijan uspeo posle da dobije naredni poen i time set.

Posle 42 minuta igre, deseti teniser sveta ima prednost u meču.

Gem za Krajinovića
Filip je uradio što je mogao za sada, da osvoji gem i ostane u setu, ali sada sledi teži deo posla jer servira Italijan koji vodi 5:4.
Beretini drži prednost
Sada relativno lagan gem za Italijanam, posle dva u kojima sde suočio sa brejk loptama.

Drži tu prednost brejka ostvarenog na početku meča, vodi sa 5:3. Filip servira da ostane u setu.
Brz gem za Somborca
Nema problem Krajinović u poslednja tri servis gema, relativno lako ih dobija, ali mora da vrati brejk zaostatka.

I u ovom servis gemu izgubio je samo poen.
Nova propuštena šansa
Opet je bilo zanimljivo na servis drugog nosioca turnira, igralo se na prednost.

Krajinović je kao i u četvfrtom gemu imao brejk šansu, ali je nažalost nije iskoristio.

Italijan se opet izvukao, vodi sa 4:2.
Siguran gem našeg tenisera
Jedan izgubljen poen u ovom gemu, Krajinović je smanjio na 2:3 u početnom setu.
Raspored današnjeg programa u singlu
Filip propustio dve prilike
Šteta, dobar gem Krajinovića, imao je dva puta priliku da vrati brejk u ovom gemu, ali Italijanse izvukao.

Poslednji servis u gemu išao je brzinom od 227 kilimetara na čas.

Krajinović se "upisao"
Uspeo je Filip da sredi redove u ovom gemu. Važno je da je osvoji svoj servis gem, sada će pokušati da vrati brejk koji je izgubio u početnom gemu.