Monte Karlo: Rubljov - Nadal 6:2, 4:6, 6:2

Andrej Rubljov se plasirao u polufinale Mastersa u Monte Karlu pobedom nad Rafaelom Nadalom, 6:2, 4:6, 6:2.

6:2, 4:6, 6:2
Monte Karlo, četvrtfinale SET
Rubljov 2
Nadal 1
6:2, 4:6, 6:2 - Kraj meča, pobeda Rubljova!
Kraj meča posla 153 minuta igre, 6:2, 4:6, 6:2.

Prva pobeda Rubljova nad Nadalom!
6:2, 4:6, 5:2 - Nadalov prvi as
Prvi as Rafe Nadala u meču i to na gem lopti u sedmom gemu.

Uspeo je Španac da za sada ostane u meču, ali sada Rubljov servira za pobedu.
6:2, 4:6, 4:1 - Dupli brejk za Rubljova!
Da li je na pomolu novo iznenađenje?

Rubljiov pravi novi brejk, vodi sa 4:1 u odlučujućem setu protiv šampiona Rolan Garosa.
6:2, 4:6, 2:1 - Novi brejk Rubljova!
Ovo je već sada "brejkdens" na početku seta odluke!

Ponovo je Rubljov oduzeo servis Špancu, vodi sa 2:1.
6:2, 4:6, 1:1 - Ribrejk Nadal
Neverovatna borba dvojice tenisera, Nadal ipak uspeva da posle nekoliko prednosti Rusa dođe do brejka, 1:1.
6:2, 4:6, 1:0 - Brejk Rubljov
Uspeo je Andrej Rubljov opet na startu seta da napravi brejk.
6:2, 4:6 - Set Nadal!
To je Nadal, sa 2:4, do 6:4 i seta.

Nije iskoristio prve dve set lopte na 0:40, ali jeste treću i sada je posle 111 minuta igre u meču 1:1 u setovima.
6:2, 4:5 - Gem za Rafu
Španac je sa 2:4, došao do 5:4 u drugom setu. Videćemo kako će sada servirati Rubljov.
6:2, 4:4 - Brejk Nadal!
Neverovatno, zicer je propustio Rubljov na brejk lopti za Španca, ovaj to koristi i stiže do izjednačenja u drugom setu, 4:4.
6:2, 4:3 - Rubljov ne koristi šansu
Novi dug gem, velika je borba dvojice igrača.

Rus ne koristi brejk šansu, Nadal je odoleo i nekako smanjio na 4:3. Ipak, i dalje ima brejk zaostatka.
Izvukao se Nadal
Nadal se muči u svojim servis gemovima i nijedan na ovom meču nije osvojio lako.

U sedmom gemu nije iskoristio gem loptu, pa Rubljov dolazi do nove brejk lopte.

Nije ubacio prvi servis na brejk loptu, ali je uspeo da se izvuče i da je neutrališe.

Na kraju Rafa preokreće gem i to je 4:3.
Rubljov igra sjajno
Napravio je dva brejka u prvom setu i "razbio" Nadala.

U drugom je isto odmah napravio brejk i pri rezultatu 3:1 je propustio dve šanse da dođe do duplog brejka.

Pri rezultatu 3:2 spasao je dve brejk lopte.