Nadal – Lopes 4:6, 7:6 (5), 6:4

Rafael Nadal pobedio je Felisijana Lopesa posle velike borbe i tri seta u drugom kolu Mastersa u Parizu.

Nadal servira za pobedu.
4:6, 7:6 (5), 5:3 – Nadal na gem do pobede!
Bez problema španski teniser dolazi do gema, te se nalazi na korak do pobede.
4:6, 7:6 (5), 4:2 – muči se Nadal, Lopes to ne koristi
Imao je šansu Felisijano. Na 30:30 je mogao forhendom da stekne prednost, ali ga je zakucao u mrežu.

Nadal je potom osvojio još jedan poen i došao je do gema.
4:6, 7:6 (5), 3:2 – drži se 39-godišnjak
Vidi se da se Felisijano nalazi na izmaku snage, međutim servis ga dobro služi i dobija i drugi gem u trećem setu.
4:6, 7:6 (5), 2:1 – prvi gem za Lopesa u III setu
Lopes je odigrao dobar gem koji je završio forhend vinerom.

Nadal i dalje ima prednosti brejka.
4:6, 7:6 (5), 2:0 – preživeo je Nadal
Imao je Lopes brejk loptu, međutim nije je iskoristio.

Dobar otpor pružio je 39-godišnji Španac u ovom gemu, ali Rafa se izvukao i potvrdio brejk.
4:6, 7:6 (5), 1:0 – brejk Nadala!
Odmah na startu trećeg seta Rafa oduzima servis sunarodniku.

Lopes, koji ima 39 godina, izgleda umornije i pitanje je koliko može u trećem setu.
2:6, 7:6 (5) – Nadal izjednačio!
Napao je Nadal i to mu se isplatilo.

Zasluženo dolazi do 1-1 i sada ima veliku šansu da u trećem setu slomi otpor Lopesa.
2:6, 6:6 – taj-brejk!
1:0 – greška Lopesa, Nadal dobija uvodni poen.
5:3 – odličan servis Rafe.
6:3 – strašan forhend, tri set lopte Nadala.
6:4 – odličan volej Lopesa, još se ne dâ.
6:5 – potom i polu-volej.
7:5 – set za Nadala!
2:6, 6:5 – Rafa bez izgubljenog poena
Gem sa nulom. Nadal je obezbedio taj-brejk.
2:6, 5:5 – bližimo se taj-brejku
Nadal nije uspeo da iskoristi to što Lopes nije pogodio uvodne prve servise.

Iskusni Španac se izvukao odličnim drugim servisima, a potom mu je u završnici gema proradilo i glavno oružje (prvi servis).
2:6, 5:4 – Rafa na gem do seta
Ali servira Lopes.

Nadal je izgubio jedan poen u gemu i nastavio je sa tradicijom lako dobijenih gemova u drugom periodu igre.
2:6, 4:4 – Nadal preti, Lopes se drži
Imao je Rafa 0:30. U tom trenutku Lopes je pronašao prvi servis i uglavnom tim oružjem došao je do 4:4.
2:6, 3:3 – ne dâ se Lopes!
Mnogo bolje igra Nadal u drugom nego u prvom setu, međutim Lopes odoleva.

Iskusni Španac spasao je tri brejk lopte u šestom gemu i na kraju je izjadnačio.

Nadal je imao zicer kod jedne brejk šanse, ali je forhend poslao u aut.
2:6, 3:2 – Nadal se razigrao
Sjajne poene videli smo u ovom gemu. Oba su pripala mlađem Špancu.

Nadal je odigrao fenomenalan volej pri rezultatu 15:15, a potom je na gem lopti pogodio, iz trka, forhend paralelu.
2:6, 2:2 – Lopes spasao dve brejk lopte
Maratonski gem koji je pripao iskusnijem Špancu.

Imao je Nadal dve brejk lopte, međutim Lopes ih je spasao servisom i forhendom. Imao je priliku Rafa u nije je iskoristio.
Rubljov, Fokina i Rud na tribinama
2:6, 2:1 – Rafa ne dozvoljava brejk
Dobra igra Nadala u drugom setu koja raduje njegove navijače. Forhend mu je stabilniju u odnosu na prvi set i bez većih problema dolazi do 2:1.
2:6, 1:1 – sjajno servira Felisijano
Bez izgubljenog poena do izjednačenja.
2:6, 1:0 – dobar start Nadala
Za razliku od prvog seta, kada je Lopes brejknuo Rafu u prvom gemu, ovoga puta Nadal je odigrao dobro izgubivši samo jedan poen.