Đoković – Dimitrov 7:6 (5), 6:4

Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Parizu pobedom u dva seta protiv Grigora Dimitrova – 7:6 (5), 6:4.

7:6 (5), 6:4
1/2 finale SET
ĐOK 2
DIM 0
7:6 (5), 6:4 – POBEDA ĐOKOVIĆA!
Sitinice su odlučivale, ali Novak zasluženo prolazi u finale Pariza!
7:6 (5), 5:4 – Novak servira za pobedu i plasman u finale!
Ponovo je Dimitrov lako dobio gem. Novak je mislima u narednom u kojem će servirati za plasman u veliko finale.
7:6 (5), 4:3 – Dimitrov prekida seriju srpskog igrača
Đoković će se sada koncentrisati samo na svoje gemove. Dimitrov je bez problema dobio ovaj gem i smanjio je zaostatak.
7:6 (5), 4:2 – Novak potvrdio brejk!
Bez mnogo problema najbolji teniser sveta dolazi do potvrde brejka.
7:6 (5), 3:2 – brejk Đokovića!
Malo smo urekli bugarskog tenisera. U prošlom postu smo napisali da nismo videli nijednu brejk loptu i upravo se to sada desilo.

Dimitrov je uspeo da spasi prvu, ali ne i drugu, i Đoković mu oduzima servis.
7:6 (5), 2:2 – siguran početak drugog seta na obe strane
Posle četiri odigrana gema nismo videli nijedan brejk. I, ne samo to. Od starta duela nijedan teniser nije imao šansu da oduzme servis protivniku.
Kakva razmena!
Ideeeeemo!
7:6 (5) – SET ZA ĐOKOVIĆA!
Au kakva završnica prvog seta. Đoković je bio u nokdaunu u taj-brejku, ali su ga njegovo znanje, ali i greške Dimitrove pogurale ka prvom setu.

Pri rezultatu 5:4 za Dimitrova, bugarski teniser imao je volej da završi poen i dođe do dve set lopte, međutim čistu lopticu izbacio je u aut.

Grigor je potom napravio još dve greške i najbolji teniser sveta dolazi do vođstva!
6:6 – taj-brejk!
1:0 – prvi poen za Novaka.
1:1 – čelendž Đokovića i greška. Poen ide Grigoru.
2:1 – mini brejk Noleta!
2:2 – Dimitrov vraća mini brejk.
3:2 – dobar servis i poen za Novaka.
3:3 – odličan forhend Griše za izjednačenje.
3:4 – greška Đokovića iz forhenda.
3:5 – dupla servis greška Novaka, mini brejk Grigor.
4:5 – važan poen za Đokovića.
5:5 – KAKVA RAZMENA! Poen pripada Đokoviću posle greške Dimitrova!
6:5 – novi mini brejk Novaka, servira za prvi set!
7:5 – SET ZA ĐOKOVIĆA!
6:5 – Nole obezbedio minimum taj-brejk
Na gem od prvog seta najbolji teniser sveta. Dimitrov nije pripetio u ovom gemu i Novak ga lagano osvaja.
5:5 – Novak bez šanse za brejk
Slabo je odigrao Đoković u desetom gemu i Dimitrov zasluženo dolazi do izjednačenja. Ako se nastavi u ovakvom ritmu, gledaćemo taj-brejk. Ali, sačekajmo još četiri gema.
5:4 – pritisak na Dimitrovu
Đoković se ponovo izvukao iz neprijatne situacije (15:30) i dobio gem. Dobro igra Novak i očekuje se da napravi pritisak u narednom gemu, u kojem će Dimitrov servirati za ostanak u setu.
4:4 – odličan gem pripao Grigoru
Nekoliko prelepih poena videli smo na startu gema. Đoković je bio na poen od brejk lopte (30:30), ali nije uspeo da ga osvoji. Dimitrov igra s puno samopouzdanja.
4:3 – rasplamsala se malo borba
Najteži gem za Đokovića od starta meča. Dimitrov je imao 15:30 i igrao se dugačak poen. Đoković je uspeo da pogodi sjajnu forhend dijagonalu i izjednači, a onda i dobije naredna dva poena.
3:3 – gem Dimitrova s nulom
Igra dobro Đokovića na svoj servis, ali igra i Dimitrov. Bugarin bez izgubljenog poena dobija gem i dolazi do izjednačenja.
3:2 – bez brejka i dalje
Ponovo veoma dobar gem Đokovića. Čak tri asa srpskog tenisera za novu minimalnu prednost.
2:1 – gem bez izgubljenog poena
Odličan servis gem za Novaka. Dimitrov nije osvojio nijedan poen i najbolji teniser sveta je upisao prvi gem s nulom.
1:1 – Dimitrov bez problema
Nekoliko grešaka Đokovića i burgarski teniser bez mnogo muke dolazi do izjednačenja.
1:0 – dobar početak Novaka
Srpski teniser dobio je veoma brzo tri poena, potom je poklonio dva Dimitrovu, da bi forhend dijagonalom došao do prvog gema na meču.