Đoković – Cicipas 6:3, 5:7, 3:6

Novak Đoković nije uspeo da se plasirao u polufinale Šangaja, pošto ga je posle velike borbe i tri seta pobedio Stefanos Cicipas.

6:3, 5:7, 3:6

četvrtfinale SET
ĐOK 1
CIC 2
6:3, 5:7, 3:6 – Kraj, pobeda Cicipasa
Nije uspeo srpski teniser u poslednjem pokušaju da vrati gem.

Šangaj će imati novog vladara. Đoković gubi čak 820 bodova i sada mu je Nadal na svega 300 bodova zaostatka.
6:3, 5:7, 3:5 – poslednja šansa za Đokovića
6:3, 5:7, 2:5 – Cicipas na gem do pobede
Nije uspeo Novak da zapreti Stefanosu. Servira odlično mladi Grk, pritom su Đokovićevi riterni slabi i sve to nam donosi ovakav rezultat.
6:3, 5:7, 2:4 , da li je ovo nagoveštaj bolje igre?
Novak bez izgubljenog poena dobija gem. Posle dugo vremena da Cicipas nije zapretio Novaku na njegovom servisu.
6:3, 5:7, 1:4 – Grk potvrdio brejk
Bez velikih problema Cicipas dolazi do potvrde brejka. Treba ga pohvaliti, igra sjajan tenis i Novak za sada nema šansu.

Ipak, i dalje sve zavisi od najboljeg tenisera sveta, koji od kraja prvog seta igra dosta slabo.
6:3, 5:7, 1:3 – atomski tenis, brejk Cicipasa
Fenomenalan tenis igra grčki teniser. Sjajno riternira i pravi vrlo važan brejk.

Imao je Cicipas tri uzastopne brejk lopte, Novak je sjajnom igrom uspeo da spasi dve, ali je onda kod treće poslao forhend u aut i Grk dolazi do brejka.
6:3, 5:7, 1:2 – rasplamsala se borba
Cicipas je uspeo da osvoji gem, ali smo videli dva sjajna poena, od kojih je jedan pripao Đokoviću.

Grk je imao dve gem lopte (40:15), a Novak je magičnim lobom uspeo da smanji. Međutim, Cicipas mu nije dozvolio da dođe do izjednačenja.
6:3, 5:7, 1:1 – dobar gem i Đokovića
Ohrabruje kako je najbolji teniser sveta započeo treći set. Nema naznaka nervoze, Đoković dobro kreće treći set i izleda da je kriza iza njega.
6:3, 5:7, 0:1 – furiozan početak Cicipasa
Grčki teniser sjajno kreće treći set. Dobru igru s kraja drugog prenosi na treći. Sada nam ostaje da vidimo odgovor Đokovića.
6:3, 5:7 – Đoković popustio, Cicipas izjednačio na 1-1!
Imao je Novak gem loptu za 6:6, ali je slabom igrom poklonio Cicipasu setu, koji ga i zaslužuje. Bolje je igrao Grk, pritiskao je Đokovića i to mu se na kraju isplatilo.
6:3, 5:5 – bližimo se taj-brejku
Đoković uspeva da dođe do izjednačenja bez većih problema. Sve smo bliži taj-brejku.
Odlična igra Grka u drugom setu

Photo by Lintao Zhang/Getty Images
6:3, 4:5 – gem s nulom Cicipasa
Nikakvu šansu nije imao Đoković u ovom gemu. Cicipas je odlično odservirao, pogodio dva asa i bez izgubljenog poena došao do minimalne prednosti.
6:3, 4:4 – Nole bez problema
Ovoga puta Đoković nije dozvolio protivniku da mu zapreti. Dobar servis i dobra igra u polju, dovoljno da naš igrač dođe do izjednačenja.
6:3, 3:3 – Đoković spasao dve brejk lopte
Preživeo je Đoković ovaj gem. Cicipas je lako došao do dve uzastopne brejk lopte, što je značilo da Novak mora da podigne nivo igre.

To je i uradio i dobio četiri poena zaredom. Izvukao se naš teniser, pre svega zahvaljujući dobrom servisu i forhendu.
Zanimljiva situacija s kraja prvog seta
6:3, 2:3 – pritisak Novaka, Cicipas odoleo
Imao je Grk dve gem lopte i Đoković ga je naterea da odigra još četiri poena. Srpski teniser došao je do đusa 40:40, međutim nije dobio šansu za brejk.

Dobro je odservirao Cicipas i na kraju došao do gema.
6:3, 2:2 – Đoković u dobrom ritmu
Najbolji teniser sveta drži visok nivo igre. Udarci su mu duboki i Cicipas ne može da napadne. Drži ga Novak daleko od osnovne linije i to daje rezultat.
6:3, 1:2 – Cicipas bez greške
Tako igra grčki teniser na startu drugog seta. Servis mu dobro funkcioniše i Novak za sada ne uspeva da napravi pritisak riternom.
6:3, 1:1 – odličan i Novak
Takođe gem s nulom našeg tenisera. Đoković bez problema dolazi do izjednačenja.
6:3, 0:1 – Cicipas dobro kreće drugi set
Bez izgubljenog poena Grk kreće drugi set. Dobro mu funkcioniše servis, kao i forhend i grčke navijače može da raduje kako je njihov miljenik započeo drugi period igre.
6:3 – prvi set za Novaka!
Za 32 minuta srpski teniser dolazi do vođstva od 1-0.

Novak je furiozno krenuo meč, činilo se da će lako doći do vođstva, međutim Cicpas je u nastavku najavio da će biti tvrd orah.

Đoković je uspeo da spasi brejk loptu i da potom dobije set.
5:2 – Novak spasao brejk loptu
Prvi problemi za Đokovića. Imao je Cicipas šansu da se vrati u prvi set, ali je poklonio poen Novaku kod brejk lopte. Đoković je potom odigrao dva dobra poena i time uspeo da dobije gem.
Bum
4:1 – forhend sjajno funkcioniše
Đoković bez problema dolazi do novog gema. Raduje što forhend deluje fenomenalno i upravo je zahvaljujući vinerima iz njega došao do 4:1.

Cicipas za sada nema rešenje za igru najboljeg igrača sveta.
3:1 – prvi gem za Grka
Cicipas uspeva da dođe do prvog gema. Odigrao je na nivou i smanjuje zaostatak u odnosu na Novaka.
3:0 – za samo sedam minuta
Najbolji teniser sveta za samo sedam minuta igre dolazi do tri gema prednosti. Đoković je lako potvrdio brejk. Furiozan start srpskog igrača.
2:0 – brejk Đokovića!
Svih šest prvih servisa pogodio je Cicipas, ali Novak je sjajno riternirao i na kraju napravio brejk. Veoma dobra igra u polju i najbolji teniser sveta odmah oduzima servis protivniku.
1:0 – gem s nulom
Sjajan početak srpskog tenisera. Novak nije izgubio nijedan poen i odlično otvara duel.