Madrid: Lajović – Đere 4:6, 4:6

Laslo Đere pobedio je Dušana Lajovića 6:4, 6:4 posle 85 minuta igre i plasirao se u drugo kolo Mastersa u Madridu.

4:6, 4:6
  LAJ   ĐER
  0 - 2
Kraj!
Laslo Đere je pobedio Dušana Lajovića 6:4, 6:4 i plasirao se u drugo kolo Madrida.
Novi brejk Đerea!
Ne uspeva Lajović da iskoristi momentum, Đere opet preuzima kontrolu i pravi novi brejk, pa dolazi na set od pobede – 4:5
Lajović diktira ritam
Vraćen brejk je podigao samopouzdanje Lajoviću koji osvaja naredna servis-gema bez izgubljenog poena, ali Đere uspeva da odbrani svoj naredni servis pa se nastavlja borba u II setu – 4:3
Lajović uzvratio!
Konačno Lajović pronalazi rešenje za Đereov servis i vraća se u život, odmah vraća brejk za egal u drugom setu – 2:2
Brejk Đerea!
Međutim, Lajović nije popravio svoj servis, Đere opet ima odgovor na njegove udarce pa stiže do tri brejk šanse. Koristi drugu i stiže do prednosti u drugom setu – 1:2
Propuštaju se brejk prilike
Đere je mogao možda sa prelomi meč već na startu drugog seta, ali ne koristi novu, osmu brejk priliku koja mu se ukazala. S druge strane, Lajović je prvi put ugrozio servis rivala, ali ne koristi svoju prvu šansu – 1:1
Đere poveo 1-0!
Đere nije popuštao na svoj servis pa koristi drugu set loptu i dolazi do vođstva u setovima – 4:6
Đere propušta brejkove
Đere je imao još jednu priliku da napravi brejk i tako reši set, ali se Lajović opet izvukao i produžio set – 4:5
Lajović sprečio novi brejk
Đere nastavlja u istom ritmu i stiže do nove dve brejk lopte, ali Lajović uspeva da se izvuče i ostane u igri – 3:4
Đere održava prednost
Lajović osvaja naredni servis-gem, ali ne može da ugrozi servis rivala – 2:4
Potvrđen brejk
Lajović osvaja prve poene na Đereov servis, ali ga nije ugrozio, pa Laslo potvrđuje brejk – 1:3
Međutim, već u trećem gemu Đere pravi brejk. Lajović se opušta na 40:15, pa Đere sa tri uzastopna poena stiže do prve brejk prilike. Ne koristi je, ali nastavlja da vrši pritisak na zemljaka i dolazi do još tri šanse, te konačno uspeva da slomi otpor i oduzme servis Duciju – 1:2
Prvi susret posle četiri godine
Ovo je treći međusobni meč Lajovića i Đerea (1-1), ali prvi posle četiri godine. Pobednika u drugom kolu Madrida čeka Huan Martin del Potro.
Dobrodošli u LIVE BLOG B92
Siguran servis na startu
Lajović i Đere su bili besprekorni u svojim prvim servis-gemovima, koje su osvojili bez izgubljenih poena – 1:1