Kecmanović – Nišioka 6:4, predaja Nišioka

Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale Indijan Velsa. Njemu je Japanac Jošihito Nišioka predao meč na startu drugog seta, nakon što je Srbin dobio prvi sa 6:4.

6:4
  KEC   NIŠ
  1 : 0
Nišioka predao! Kecmanović u četvrtfinalu Mastersa!
Japanac je dao sve od sebe da nastavi meč, dostojan tradiciji svojih predaka nije se predavao, ali je bol ipak bila jača od njegove želje, pa je morao da odustane.
6:4 Set za Kecmanovića!
Nišioka nije reagovao u naradnom servis-gemu Kecmanovića, stajao je dok je Srbin slao servise pa naš teniser osvaja prvi set.
Nišioka u bolovima
Japanac očigledno igra iznad svojih fizičkih mogućnosti. Tokom celog meča je primetno da se teže kreće, a nakon što je izgubio novi servis ostao je da čuči na terenu kao da ne može da hoda zbog bola u leđima.
5:4 Brejk!
Posle 15-minutne borbe Kecmanović konačno uspeva da slomi otpur Nišioke, koristi treću šansu u ovom gemu i pravi novi brejk.
Maratonski gem, Kecmanović propušta prilike
Kecmanović se nije deprimirao zbog propuštene šanse, nastavlja da pritiska Japanca i opet napada njegov servis. Srbin tokom desetominutne borbe stiže dva puta do brejk prilike, ali ih Nišioka oba puta spasava.
4:4 Ribrejk!
Nije odoleo pritisku Kecmanović, nakon dva perfektna servis-gema popušta u ključnom, pravi nekoliko grešaka i dozvoljava Nišioki da odmah vrati brejk.

4:3 Brejk!
Kecmanović koristi probleme koje ima Nišioka, opet napada njegov servis i bez izgubljenog poena stiže do brejka.
3:3 Opet sa "nulom"
Nema Japanac rešenje za Kecmanovićev servis, još jedan savršen servis-gem našeg tenisera.
Japanac nastavlja meč
Nakon što je dobio masažu tokom medicinskog tajm-auta, Nišioka nastavlja da igra.
Nišioka ima problem sa leđima
Japanac je pozvao fizioterapeuta zbog problema sa leđima.
Svet upoznaje Miomira Kecmanovića
2:3 Japanac odoleva
Dobar pritisak vrši Kecmanović i na narednom servisu rivala, stiže do 30:15, ali Nišioka uspeva opet da preokrene.
2:2 Srbin ne popušta
Za razliku od Japanca, Kecmanović i svoj drugi servis-gem osvaja bez izgubljenog poena.
1:2 Kecmanović propustio šansu
Kecmanović vrši prvi pritisak na meču, dobro parira u novom servis-gemu Japanca i stiže do brejk šanse. Ali Nišioka pogađa nekoliko sjajnih udaraca i uspeva da se odbrani.
1:1 Srbin odgovorio istom merom
Kecmanović pokazuje "zube" rivalu i odgovara istom merom osvajanjem gema bez izgubljenog poena.
0:1 Impresivan gem
Dominantan servis-gem Nišioke, bez izgubljenog poena.